Skocz do zawartości

Ekstrakt słodowy na startery, jaki ?


dziedzicpruski

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, dziedzicpruski napisał:

Miałem kiedyś suchy i strasznie się lepił i wciągał wilgoć, pewnie z pokrywka lepszy,

Jo. Jak raz skończyłem z kilogramowa kostką krówkową to zacząłem porządnie zamykać opakowanie. Dzisiaj sięgnąłem po dobrych kilku miesiącach i spoko - sypki.

Jak masz szczelny pojemnik powinno się udać z suchym. Mnie natomiast odstrasza odmierzanie płynnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zabawa z plynnym przy odmierzaniu jest sroga. Szczególnie jak trzymasz w lodówce.
Polecam dobry zwyczaj odbierania 1.5l wysłodków 7-10 Blg po zacieraniu.
Przegotowuję, chłodzę i trzymam w zamrażalniku. Zawsze mam przynajmniej jedną butelkę w zapasie.
Jeden minus, że zajmuje więcej miejsca.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to wieczko na puszcze to się dopytaj, bo ostatnio jasny płynny WES 1,2 kg miałem bez plastikowego wieczka, tylko na zamknięcie konserwowe.

 

Suchy jest w porządku, o ile się go dobrze zamyka. Bruntal w grubej papierowej torbie od marca nadal mam idealnie sypki, tylko po każdym użyciu zawijam górę jak mąkę i dodatkowo zaklejam szarą taśmą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem takiego, tylko w małym opakowaniu, w sam raz na starter, nie ma problemu z przechowywaniem otwartego:

https://www.piwnykraft.pl/pl/p/Ekstrakt-Slodowy-Jasny-WES-0%2C14-kg-starter/663

 

Do startera to w sumie wszystko jedno, ale jasny to on był tylko z nazwy, także się nie zdziw...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Gozdawa ma suchy po 100g pakowany. Kiedyś, przy okazji uzupełnienia zapasów, specjalnie pare paczek pod startery zakupiłem. Wychodzi drożej, ale przynajmniej nie ma później zabawy z krówkami

Edytowane przez Grzegorz Żukowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Odnośnie WES, to widzę jedno wyjście. Mocniej podgrzać i przelać zawartość puchy do zakręconego słoika. W ten sposób już od dłuższego czasu zużywam jedną puszkę na startery. 

Wszyscy zalecają do starterów jasny ekstrakt jęczmienny. Czy coś stoi na przeszkodzie używania innych ekstraktów? Bursztynowy, pszeniczny, itd.

Edytowane przez Grzegorz Żukowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.