Skocz do zawartości

Piwa usypiające


grzesiuu

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie piw które powodują senność. Szukam jakiś przepisów na takie właśnie piwa. Może ktoś z doświadczenia by coś zaproponował. Kiedyś zrobiłem Saisona który właśnie działał bardzo dobrze, może troszkę wygotowałem wody i też był bardziej mocniejszy. Myślę że to nie tylko kwestia % ale pewnie chmielu który działa uspokajająco. Macie jakieś propozycje? Oczywiście chodzi mi o to żeby tego mało wypić a efekt był dobry.

Edytowane przez fabians
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://farmakognozja.farmacja.pl/baz_suro/baza.php?jezyk=&klasa=varia&id=1[

 

Lupulina farmakologicznie wykazuje działanie zależne od dawki ? uspokajające (0,25 g ? 0,5 g) lub nasenne (1 g). Jest jednym z nielicznych roślinnych środków ziołowych posiadających specyficzne właściwości tłumiące popęd płciowy u człowieka. Z tego powodu może być stosowana w ziołolecznictwie (jako antiaphrodisiacum). Ponadto lupulina obniża ciśnienie tętnicze krwi, działa spazmolitycznie, moczopędnie, estrogennie, pobudza wydzielanie gruczołów trawiennych oraz wykazuje słabe działanie bakteriobójcze wobec bakterii Gram-dodatnich i Gram-ujemnych[1].

Edytowane przez GaGacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co, chcesz szybko uśpić jakąś niewiastę?:lol:

Będą to piwa mocno chmielone - chmiel od lat jest wykorzystywany przy produkcji ziołowych leków uspokajających takich jak Labofarm czy Persen. Uderzyłbym w jakiegoś Bittera albo lepiej IPA, po jednym powinno usypiać, jak wiadomo "jedno piwo to samobójstwo" :) . Można by także podgrzać i dodać przyprawy Kamis do Grzańca, aczkolwiek nie każdy lubi grzane piwo no i to trunek raczej na zimowe wieczory a nie letnie popołudnie.

Edytowane przez Preis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.