Jump to content
Sign in to follow this  
grzesiuu

Piwa usypiające

Recommended Posts

Mam pytanie odnośnie piw które powodują senność. Szukam jakiś przepisów na takie właśnie piwa. Może ktoś z doświadczenia by coś zaproponował. Kiedyś zrobiłem Saisona który właśnie działał bardzo dobrze, może troszkę wygotowałem wody i też był bardziej mocniejszy. Myślę że to nie tylko kwestia % ale pewnie chmielu który działa uspokajająco. Macie jakieś propozycje? Oczywiście chodzi mi o to żeby tego mało wypić a efekt był dobry.

Edited by fabians

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://farmakognozja.farmacja.pl/baz_suro/baza.php?jezyk=&klasa=varia&id=1[

 

Lupulina farmakologicznie wykazuje działanie zależne od dawki ? uspokajające (0,25 g ? 0,5 g) lub nasenne (1 g). Jest jednym z nielicznych roślinnych środków ziołowych posiadających specyficzne właściwości tłumiące popęd płciowy u człowieka. Z tego powodu może być stosowana w ziołolecznictwie (jako antiaphrodisiacum). Ponadto lupulina obniża ciśnienie tętnicze krwi, działa spazmolitycznie, moczopędnie, estrogennie, pobudza wydzielanie gruczołów trawiennych oraz wykazuje słabe działanie bakteriobójcze wobec bakterii Gram-dodatnich i Gram-ujemnych[1].

Edited by GaGacek

Share this post


Link to post
Share on other sites

A co, chcesz szybko uśpić jakąś niewiastę?:lol:

Będą to piwa mocno chmielone - chmiel od lat jest wykorzystywany przy produkcji ziołowych leków uspokajających takich jak Labofarm czy Persen. Uderzyłbym w jakiegoś Bittera albo lepiej IPA, po jednym powinno usypiać, jak wiadomo "jedno piwo to samobójstwo" :) . Można by także podgrzać i dodać przyprawy Kamis do Grzańca, aczkolwiek nie każdy lubi grzane piwo no i to trunek raczej na zimowe wieczory a nie letnie popołudnie.

Edited by Preis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.