Jump to content
wariat

Butla z CO2 na co zwrócić uwagę?

Recommended Posts

Przymierzam się do zakupu butli CO2, małej 2l. Jest tego na alledrogo od groma (https://allegro.pl/oferta/nowa-butla-co2-dwutlenek-pelna-2l-1-5kg-7270180923 choćby taka) ale większość schowana w kategorii akwarystyka.

Zdaję sobie sprawę, że akwaryści mają jeszcze większego hopla niż piwowarzy no ale… wolałbym aby gaz w środku był jednak spożywczy (cokolwiek to oznacza). Czy taki CO2 to po prostu CO2 czy jest ryzyko, że jest zanieczyszczony czymś co akwarystom nie przeszkadza, a nam jednak może?

Czy powinienem zwrócić uwagę na coś jeszcze? Nie wiem rodzaj zaworu, sama butla?

Zakładam nieśmiało, że gwint jest standardowy, reduktor ma gwint wewnętrzny 20mm (czyli gwint na butli to będzie coś pewnie 22mm).

Ogolnie wysylaja pelne butle, za 2litrowa u mnie wymiana na pelna 15pln, co do reduktora to tylko nie kupuje tego akwarystycznego za mniej wiecej 50pln, porazka.
Udalo mi sie kupic mega tanio poczworny reduktor corneliusowy, i jest tu juz.konkret roznica

Wysłane z mojego H9436 przy użyciu Tapatalka

Dzięki!

Czyli rozumiem, że tam gdzie mam największą zagwozdkę czyli co do zawartości butli (nie czy coś będzie, ale czy nie będzie czegoś niewłaściwego) to Waszym zdaniem nie mam się czego bać. To dobrze. :)

A co do podstawki? Jeśli butla ma płaskie dno czyli sama z siebie umie stać w pionie to nie ma znaczenia czy tak?

Tak, jeśli ma wklęsłe dno to podstawka nie potrzebna. Co do zawartości (co2) to gdzieś na forum był post z porównaniem. Wynikało z niego że nie ma różnicy wiec po co przepłacać 😉