Skocz do zawartości

Szybka dezynfekcja


Rekomendowane odpowiedzi

Witam do szybkiej dezynfekcji np.kranika używałem zawsze despraja ,posiadam w domu tez Dr. DEPPE alphaguard. Despraj sklada sie z alkoholi i czwartorzedowej soli amoniowe a Dr.Deppe różni sie tylko tym ze nie jest na bazie alkoholi tylko poliheskanidyny . Jestem ciekaw czy moge go stosowac do odkarzania kranika ... Niby przeznaczenie ma takie same jak despraj ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do dezynfekcji np. kranika używam MEDISEPTOL H. Jest to preparat do szybkiej dezynfekcji powierzchni sprzętu medycznego i przedmiotów mających kontakt z żywnością.

Skład jest prosty: 72 proc. alkoholu etylowego. Poza tym cena dobra. Dostępny min. na Allegro.

Załączam link do charakterystyki: http://www.alpinuschemia.com/pl/oferta-dla-firm/alpinus-medica/dezynfekcja/show/115

Czy ktoś zorientowany w temacie (chemik?, mikrobiolog?) może ocenić jego wartość na podstawie charakterystyki?

Nadmieniam, że stosuję go na razie z chyba dobrym skutkiem (mam niestety nikłe doświadczenie - zaledwie 9 warek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alkohol jest ogólnie lotnym związkiem, a w tym stężeniu bardzo ładnie przenika przez ściany komórkowe mikroorganizmów i niszczy je od środka. Wyższe i nizsze stężenie alkohoku może powodowac i powoduje to, że mikroorganizm (nie każdy) zdąży wytworzyć przetrwalniki i taka dezynfekcja nie jest w pełni skuteczna. Generalnie alkohol w tym stężeniu zrobi robotę tak, jak oczekujemy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.