Skocz do zawartości

Sól zmiekczająca


Pjoter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Aby woda w domu nadawała się do picia, muszę zmiękczać ją solą. Nie wyczuwam w niej niczego dziwnego, jest po prostu dobrze zmiekczona. Tylko teraz nasuwa się pytanie... Czy ktoś już używał takiej wody do warzenia, czy taka woda się nadaje? 

 

Mieszkam w Irlandii, a tu dość ciężko o dobrą wodę, i mam wyjście, żeby kupić mineralną w baniakach 5l, ale uważam, że ta woda też nie jest najlepszej jakości. Ostatnio bardzo dużo wód mineralnych wycofali ze sprzedaży, z powodu zbyt dużej ilości arsenu znajdującego się w wodzie ?

 

Z góry dzięki za pomoc ?

Edytowane przez Pjoter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam zmiękczacz w domu. Sama zmiękczona woda się nie nadaje. Nawet kawa niedobra bez jonów wapnia i magnezu niedobra wychodzi. Osobiście, w zależności od stylu, mieszam albo z kranówą w stosunku 1/3 kranówki i 2/3 zmiękczonej lub dodaję do zmiękczonej gips piwowarski i sól epsońską. Jeśli chcesz podbić chlorki, zamiast siarczanów możesz wrzucić chlorek wapnia i chlorek magnezu. Raczej częściej się zdarza, że woda ma za dużo chlorków w stosunku do siarczanów. Nie wiem, jak to wygląda w Irlandii

Edytowane przez Grzegorz Żukowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że zabiłeś mi ćwieka ze smakiem kawy. Pijam sporo kawy i jestem dość wybredny, I nie zauważyłem, żeby jakoś gorzej smakowała ? cóż... Dla świętego spokoju będę musiał kupić mineralną, skoro sprawy tak się mają. 

Dzięki za odp ?

Edytowane przez Pjoter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiękczacz zmiękczaczowi nierówny - jeżeli masz filtr Odwróconej Osmozy to woda jest wyjałowiona. Ja mam filtr "uzdatniany" solą, zbija twardość z ok 19 do ok 3 (niemiecka skala), czyści z żelaza i manganu i piwa są pijalne. Ale do akwarium tej wody nie daję bo w połączeniu z azotanami podnosi Ph ponad 8 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.