Skocz do zawartości

Mistrzostwa Polski Piwowarów Domowych 2021 - 27-30 maja


Mateusz Puślecki

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Pod koniec września ogłosimy wszystkie kategorie Mistrzostw Polski Piwowarów Domowych 2020! Korzystamy z okazji i chcemy, żebyście zdecydowali, jakie 2 wymagające czasu style będą w #MPPD2021, czyli za ponad półtora roku. Do dzieła 1f642.png

Edytowane przez Mateusz Puślecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zakończyła się ankieta dot. wyboru 2 kategorii Mistrzostw w 2021 roku. Dziękuję za prawie 260 oddanych głosów :)

 

głosowanie 4:

 

Straight Lambic 94
Brett Double IPA 82
Brett Belgian Golden Strong Ale 54
Brett American Strong Ale 28

 

głosowanie 5:

Wee heavy 77
Wędzony Porter Bałtycki 68
Wood Aged Imperial Baltic Porter 66
Eisbock

47

 

Tym samym Waszą decyzją za półtora roku kategoriami będą:

- Wee Heavy

- Straight Lambic 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Na podstawie głosowań na facebooku wiemy już, że poza kategoriami Wee Heavy oraz Straight Lambic, kolejnymi będą: Best Bitter, Koelsch, Porter Bałtycki Barrel Aged oraz Cream Ale. Pozostałe kategorie zostaną zaprezentowane do końca września 2020.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Wszystko już jasne! ?
 
Oto pełne zestawienie kategorii Mistrzostwa Polski Piwowarów Domowych 2021:
 
1. Niskoalkoholowy stout do 2% alk.
2. Czech Light Pale Lager
3. Koelsch
4. Cream Ale
5. Best Bitter
6. Lichtenheiner
7. Weissbier
8. White IPA
9. West Coast IPA
10. Fruit Milk Stout
11. Gotlandsdricke
12. Straight Lambic
13. Braggot
14. Rauch Doppelbock
15. Wee Heavy
16. Porter Bałtycki BA
 
Więcej informacji znajdziecie na http://kpd.pspd.org.pl
Wszystkie opisy stylów będą dostępne do końca października 2020.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

W opisie stylu Braggot dopuszczalna barwa wynosi 32EBC. Czy zaakceptowany zostanie ciemniejszy wygląd przez użyte dodatki (przyprawy, sok, owoce etc.)?

Opis sam sugeruje konsultację z Organizatorem, więc czy są dodatki kategorycznie zakazane w tej kategorii?

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
3 minuty temu, wena napisał:

Dzisiaj 6 grudnia premiera GCH. Kiedyś to były takie piwa. Niestety 2 ostatnie jeszcze nie dotarły.

Grand Championy.jpg

Kiedyś Janku to były premiery, piwowarzy w sklepach na stoisku zachęcali do kupna

ps Pierwsze cztery gdzieś jeszcze mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i słusznie Cervezapapi. Nic na siłę. Może nie ma sensu się napraszać, skoro u organizatorów taki 'luz'. Z resztą, czy na pewno chcesz później ewentualnie dopraszać się całymi miesiącami o nagrody tak jak na Warszawskim KPD organizowanym przez tą samą ekipę. Daj sobie pokój i nie marnuj energii. Warz piwa pod inne konkursy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carvezapapi, ja również z podwójnego koźlaka raczej zrezygnowałem ale zrobiłem rauchbocka na szczeciński. Szkoda ze nie znałem widełek do podwójnego bo bym „pojedynczego” mógł tylko mocniej odparować lub zwiekszyc baling ekstraktem, ale trudno jeden uczestnik mniej ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Cześć,

Mam pytanie odnośnie stylu Gotlandsdricke, w opisie stylu na stronie MPPD2021 jest napisane, że "pożądaną cechą są aromaty i posmaki bananowe". Tradycyjnie to piwo było robione na kveikach które raczej nie dają takich cech, wyjątkiem jest Sathi które w opisie ma banany....Rozumiem, czytając zamieszczony opis stylu, że sędziowie będą raczej preferowali piwo które ma lekkie cechy bananowe....? Pytam bo chciałbym wiedzieć jak podejść do układania receptury. Pozdrawiam serdecznie.

Edytowane przez BROWAR KWARTA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzień dobry ponownie, czy mógłbym liczyć na odpowiedź na moje pytanie ? Jeszcze raz je zamieszczę żeby się przypomnieć i bardzo liczę o odpowiedź :)

 

Mam pytanie odnośnie stylu Gotlandsdricke, w opisie stylu na stronie MPPD2021 jest napisane, że "pożądaną cechą są aromaty i posmaki bananowe". Tradycyjnie to piwo było robione na kveikach które raczej nie dają takich cech, wyjątkiem jest Sathi które w opisie ma banany....Rozumiem, czytając zamieszczony opis stylu, że sędziowie będą raczej preferowali piwo które ma lekkie cechy bananowe....? Pytam bo chciałbym wiedzieć jak podejść do układania receptury, czy to ma być tradycyjne Gotland czy jest to luźna interpretacja z dominą banana ?

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.