Skocz do zawartości

BLG w Oberschlesische Brauerei Silesian Porter


konradodo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Potrzebuję porady odnośnie warzenia z w.w. brewkitu. Będzie to moja pierwsza warka ever, wobec czego pewnie moje pytanie będzie super laickie.

 

Producent podaje, aby cały roztwór (1,7 kg brewkit,1 kg cukru i woda) miał 23 litry, co może dać maks. 5.2 % alk. Pytanie brzmi: czy mogę zrobić roztwór o mniejszej objętości i uzyskać wyższą zawartość alkoholu? Czy ma to w ogóle sens? Jak wyliczyć proporcje, aby piwo finalnie miało ok. 9 % alk. i jaki będzie miało baling?

 

Pozdrawiam

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, konradodo napisał:

czy mogę zrobić roztwór o mniejszej objętości i uzyskać wyższą zawartość alkoholu?

Tak.

Godzinę temu, konradodo napisał:

Czy ma to w ogóle sens?

Nie w kontekście 9%.

Plus użyj druga puszkę ekstraktu zamiast cukru białego.

Edytowane przez zasada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

8 minut temu, zasada napisał:

Tak.

Nie w kontekście 9%.

Plus użyj druga puszkę ekstraktu zamiast cukru białego.

Ok, czyli mająć 2 x 1.7 kg ekstraktu w jakiej ilości wody musiałbym go rozpuścić, żeby uzyskać, powiedzmy, 22 blg? Wiesz może jak wygląda wzór na obliczenie tego?

Edytowane przez konradodo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzoru nie mam, znajdziesz go w wikipedii tutejszej. Korzystam z kalkulatora dla androida: wort. Wychodzi jakieś 9 litrów. Ale jak mówię, nie rób pierwszego piwa o takim BLG. Poczytaj trochę, pierwsze zrób normalnie, zbierz drożdże i drugie mocniejsze puść na nich. Inaczej będzie Ci trudno cokolwiek osiągnąć. Saszetka drożdży z brewkitu kilkanaście BLG nie uciagnie poprawnie dwa razy mocniejszego nastawu.

Edytowane przez zasada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle, żeby stosunek wagowy cukru do całości wynosił 0.22, czyli:
2*1.7*0.8 (zakładam 80% suchej masy w ekstrakcie) = 2.72 (cukru)

2.72/0.22 = 12.36 (masa całego nastawu)
12.36 - 2*1.7 = 8.96 (masy wody do dolania, masa wody z ekstraktu już uwzględniona)

 

Edytowane przez tibek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, skoro jest to twoje pierwsze piwo nie porywaj sie na wysokie Plato.

Po drugie piwa o wysokiej zawartosci alkoholu musza byc zbalansowane innymi niuansami, czytaj slody, chmielenie, typ zacierania.

Po trzecie do mocnego piwa nie sypie sie sucharow z zestawu, tylko musza byc to juz drozdze "przeleciane" na slabszym piwie, odpowiedni szczep i odpowiednio namnozone bo na 100% bedzie nowy temat typu : "piwo stanelo na 10 blg pomocy co robic".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, zasada napisał:

Saszetka drożdży z brewkitu kilkanaście BLG nie uciagnie poprawnie dwa razy mocniejszego nastawu.

 

Uciągnie, bo sumaryczna ilość cukrów w brzeczce się nie zmieni.

Inna sprawa że to nadal zły pomysł robić takie piwo jako pierwsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, dirk gently napisał:

 

Uciągnie, bo sumaryczna ilość cukrów w brzeczce się nie zmieni.

Inna sprawa że to nadal zły pomysł robić takie piwo jako pierwsze.

 

Sumaryczna ilosc cukru sie nie zmieni, ale gestosc juz tak. A jak wiesz alkohol to wrog drozdzy. Szczegolnie malej ilosci drozdzy w slabej kondycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.09.2019 o 21:31, Hanys93 napisał:

 

Sumaryczna ilosc cukru sie nie zmieni, ale gestosc juz tak. A jak wiesz alkohol to wrog drozdzy. Szczegolnie malej ilosci drozdzy w slabej kondycji.

 

 

Może uściślę: wymagana liczba komórek jest taka sama niezależnie czy masz 20 litrów 10Blg czy 10 litrów 20Blg. 

Natomiast oczywiście fermentacja tego drugiego piwa będzie trudniejsza, dlatego napisałem że i tak wybór takiego piwa na pierwsze jest nieszczęśliwym pomysłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.