Skocz do zawartości

STOUT z brewkitu


Kozmo

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

 

Chce zrobic Stouta. Jako ze bedzie to moja 2 warka, wole to zrobic znów na brewkitcie - myślałem nad Coopersem http://www.thehomebrewcompany.ie/coopers-stout-ingredient-pack-p-1145.html (wiem że drogo) w tej ofercie z dodatkowym 1kg ekstraktu słodowego. Chciałbym, żeby to piwo było maksymalnie treściwe, kawowe i czekoladowe. Co muszę do tego dokupić (ile dodatkowych ektraktów, moze jakis jeczmień palony, dodatki)? Drożdże wezme s-04. Zacierać na razie nie chce.

Może macie jakieś inne pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sa, ale nie wiadomo jakiej jakosci.

Pytanie ile dodać tych ekstraktów płynnych do tego zestawu 1,7+1kg, żeby uzyskać to 20+ blg? 

Czy tylko i wyłącznie ciemny ekstrakt?

Czy jakąś laktoze/brew enchancer'y dodawać albo inne dodatki na moc?

Jak przeliczać receptury w których są słody w ziarnie na ilości w ekstrakcie? np 3 kg pale ale - ile to ekstraktu np płynnego?

 

Tak wiele pytań, tak mało odpowiedzi XD

 

Edytowane przez Kozmo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, zasada said:

Tak wiele pisania, tak mało czytania :P

 

Szczerze mowiac. Chcialbym poczytac ale chociazby na takiej piaskownicy wiekszosc przypietych postow malo wnosza, a jesli wnosza to trzeba szukac na xx stronie w komentarzach. Moze polecisz skad sie edukowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Kozmo napisał:

Szczerze mowiac. Chcialbym poczytac ale chociazby na takiej piaskownicy wiekszosc przypietych postow malo wnosza, a jesli wnosza to trzeba szukac na xx stronie w komentarzach. Moze polecisz skad sie edukowac?

 

Wiki i wyszukiwarka dadzą Ci odpowiedź na 90% pytań. Jak nie więcej ;)

Edytowane przez punix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Kozmo napisał:

Moze polecisz skad sie edukowac?

Forum, tutejsza Wiki to da dwa źródła od których zaczynałem. Mimo pozoru, że nic nie można znaleźć to nie przejesz tych informacji. Trochę samozaparcia, wyszukiwania frazami, czasu na czytanie en masse.

 

Potem Domowe warzenie piwa Lehr'a. Portal i pdf'owe wydania BYO, pdf'owe wydania Zymurgy, książki kradzione z sieci a potem kupowane na Bookdepository (jest wątek o piwnych książkach).

 

Ostatnie po co sięgnąłem to blogi i portale (też jest wątek o źródłach w Internecie).

 

Powodzenia, cierpliwości, dobrego piwa!

 

PS. 20 BLG na drugie piwo to nie jest najszczęśliwszy wybór.

Edytowane przez zasada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Kozmo napisał:

Czemu to nie dobry wybór?

Piwa mocne stwarzają więcej problemów.

Pierwszy z brzegu: ilość i stan drożdży (bo o gęstym zacierze, przypalaniu zacieru, problemach z filtracją, malejąca wydajnością w wypadku brewkitu nie ma co mówić), trudność w utrzymaniu temperatury, utknięcie fermentacji. Nawet w Piwowarze był dobry tekst o tym.

Zrób 16BLG np. Tropical Stout.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Coopers to ma być dry stout a nie RIS. W zestawie jest puszka Coopersa 1,7 kg + 1 kg suchego ekstraktu, więc jest komplet aby wyszło 10-11°Blg. To będzie dobry wybór na start, bo raz że lekkie, dwa - palony charakter piwa przykryje drobne wady fermentacji. Nie dorzucaj żadnych dodatkowych ekstraktów, narobisz sobie trudności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.