Skocz do zawartości

Porter Bałtycki


Juniorek

Rekomendowane odpowiedzi

Portery bałtycki to moje ulubione style piwne, postanowiłem wiec warzyc głównie takie piwka. Napotkałem się na portera Warszawskiego w tym temacie Klik. Autorem jest @zasada czy ktoś z was próbował, testował jakie opinie? 

 

Ps. Chętnie przyjmę również wasze receptury na portery ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Receptura powinna głównie być oparta o to czy zamierzasz taki porter leżakować czy w miarę szybko wypić. Im dłużej jesteś w stanie go starzeć tym bardziej możesz przegiąć np. z palonymi słodami, które po pewnym czasie dojrzeją i dadzą świetne nuty cherry czy czekolady. Duzo tez zależy od wody, na mojej bardzo bogatej w minerały, dobrze się sprawdzają mniejsze dawka bardzo ciemnych słodów. Odwrotnie, czyli większy dodatek jaśniejszych słodów palonych, to z reguły kwaśne piwo z nieprzyjemnym posmakiem, który bardzo długo się utrzymuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie @zasada bawi się już długi czas w piwowarstwo więc myślę że można polegać na jego recepturze. Możesz poszukać jeszcze w zapiskach @Undeath @Dr2 . Pytanie tylko czy masz warunki na fermentację portera bałtyckiego

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o portera to będzie to mój już 3. Ostatni na konkursie niestety odpadł z powodu zbyt wytrawność i estrów. Jednak dostałem miłe słowo ze wyczuwalne nuty porządane dla portera chlebowiec, palonosc, słodycz, czekolada, oraz ze kierunek dobry ale wyeliminować mam wady. Porter na konkurs ledwo leżakowały 4miesiace wiec uważam ze złe nie było. Warunki jaki takie mogę zapewnić temperaturę mogę sterować lodówka ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Juniorek napisał:

Receptura bardzo rozmaicona we słody bo w sumie jest ich aż 8 rodzajów, może tak jak mówisz szukać coś w tym kierunku, chociaż nie wiem jak będzie smakował po upływie czasu 

Ja widzę tylko trzy rodzaje słodów. Może źle się link zagnieździł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.