Skocz do zawartości

Jak pozbyć się chmielin ?


dav23

Rekomendowane odpowiedzi

Ja używam takiej siateczki do filtrowania. Po prostu przelewam z jednego wiadra do drugiego przez to sitko. Fajna opcja jest taka, że podstawka idealnie pasuje na te wiadra z zestawów startowych.
O coś takiego: https://alembik.eu/129-uchwyt-na-worek-do-odcedzania-z-siatka.html
Nadaje się do filtrowania i po warzeniu i po chmieleniu na zimno.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy chmielinach na zimno tą siateczkę trzymam przy ściance, a fermentor delikatnie pod kątem, żeby nie spadało tylko powoli się zlewało po ściance. Na pewno delikatnie zwiększy to napowietrzanie ale wygoda tego sprawia że jestem w stanie się z tym pogodzić ;)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak zrobić, aby ta panczocha się nie utrzymywała na powierzchni? U mnie się wypełnia powietrzem i piwo się utlenia podczas filtracji chmielin, bo pończocha nie chce się zanurzyć w piwie. Jakiś specjalny materiał musi być? Pończoche nakładam na wężyk z lekiem, aby się nie zatykała łatwo.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, DanielN napisał:

nierdzewna trzepaczka na blenderze, to jest super patent

Też tak robiłem, aż koledzy podpowiedzieli, żeby użyć właściwego blendera a nie trzepaczki. Robi się wir i wciąga pęcherzyków powietrza tyle, że piwko się białe prawie robi.

Na kłopoty z utlenianiem witaminka C pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 9/15/2019 at 10:24 PM, anatom said:

Jak to działa ? Mozesz nagrac filmik albo szczegolowo opisac ? :) Ile warek przez to filtrowales i jakie efekty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm kiedys robilem probe na takim duzym filtrze do wody, w srodku wklad sznurkowy, bardzo drobny, problem ze trzeba przecisnac plyn przez ten filtr, rozwiazalem go dzieki glowicy flach a i kegpetowi, po fermentacji przelewam do peta bez kontaktu z powietrzem, podpinam taki filtr i daje cisnienie, przepycham piwo do fermentora w ktorym mam napuszczone co2 i od razu rozlewam, jak narazie sie to sprawdzalo

Wysłane z mojego SGP621 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
2 godziny temu, Martinez200 napisał:

filtr z juli wygląda ciekawie chyba przetestuje.

Zaciągam syfonem ale ustami też powinno dać radę. Musisz tak wyregulowac przepływ poprzez zacisk aby podczas przelewania cały filtr był wypełniony piwem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.