Skocz do zawartości

Jak pozbyć się chmielin ?


dav23

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...

Ja używam tylko fermentorów z kranikiem i w takiej sytuacji najlepiej sprawdza mi się pończocha zapięta trytką na końcu wężyka w momencie zlewania do syropu cukrowego. Wcześniej oczywiście dezynfekuję OXI przy okazji płukania fermentora. Problem jest jeśli trzeba przelać z fermentora bez kranu bo wtedy trzeba zasysać. W takiej sytuacji chyba najlepiej sprawdzi się specjalny koszyk filtrujący (hop spider chyba to się nazywa), który wkłada się razem z rurką do spuszczanego piwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Ikei jest sitko za chyba 15 PLN. Klinuje się na jakichś 10 litrach w fermentorze. Bardzo dobrze się sprawdza. https://www.ikea.com/pl/pl/p/stabil-przykrywka-sito-stal-nierdz-10112530/?&gclid=Cj0KCQiAkKnyBRDwARIsALtxe7goOEjHXUUDC3A2y9qiFYb4rJuHbqXsT0-JdZPeNkWiIJ9OjWhuyIgaAjZuEALw_wcB

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, shveteq napisał:

W Ikei jest sitko za chyba 15 PLN. Klinuje się na jakichś 10 litrach w fermentorze. Bardzo dobrze się sprawdza. https://www.ikea.com/pl/pl/p/stabil-przykrywka-sito-stal-nierdz-10112530/?&gclid=Cj0KCQiAkKnyBRDwARIsALtxe7goOEjHXUUDC3A2y9qiFYb4rJuHbqXsT0-JdZPeNkWiIJ9OjWhuyIgaAjZuEALw_wcB

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

Potwierdzam. Sitko sprawdza sie świetnie. Ja dodatkowo używam z Ikei metalowego zaparzacza do kawy który dodatkowo oddziela chmieliny. https://www.ikea.com/pl/pl/p/oeverst-filtr-metalowy-do-kawy-3-szt-stal-nierdz-90360234/. Polecam. Użycie tego umożliwia również dobre napowietrzenie brzeczki.

Dodatkowo przed rozpoczęciem zlewania zamieszaj pozadnie "whirpool" i chmieliny zbiorą sie w środkowej części garnka co dodatkowo pozwoli Ci ich nie zaciągnąć do fermentora. 

Edytowane przez Ziutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Ziutek napisał:

Użycie tego umożliwia również dobre napowietrzenie brzeczki.

Dodatkowo przed rozpoczęciem zlewania zamieszaj pozadnie "whirpool" i chmieliny zbiorą sie w środkowej części garnka co dodatkowo pozwoli Ci ich nie zaciągnąć do fermentora. 

 

Czy jesteś pewień, że zrozumiałeś zadane pytanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, andy1856 napisał:

 

Czy jesteś pewień, że zrozumiałeś zadane pytanie?

Oczywiście ze tak. A dlaczego masz wątpliwości? Chodzi Ci o to napowietrzenie? Ja to stosuje do oddzielenia chmielin po gotowaniu jak również po cichej. Tak samo działa. Tylko że po cichej staram sie nie napowietrzać czyli leje z mniejszej wysokosci. Spróbuj naprawdę dobrze działa. ?

Edytowane przez Ziutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Ziutek napisał:

Oczywiście ze tak. A dlaczego masz wątpliwości? Chodzi Ci o to napowietrzenie? Ja to stosuje do oddzielenia chmielin po gotowaniu jak również po cichej. Tak samo działa. Tylko że po cichej staram sie nie napowietrzać czyli leje z mniejszej wysokosci. Spróbuj naprawdę dobrze działa. ?

fakt, lejąc z mniejszej mniej napowietrzasz ale jednaj napowietrzasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.