Skocz do zawartości

Zakażenie piwa wodą z rurki fermentacyjnej


dav23

Rekomendowane odpowiedzi

Tego to Ci nikt tutaj na 100% nie powie. Sam będziesz wiedział, sprawdź aromat i smak przed rozlewem. Na drugi raz używaj przegotowanej wody, alkoholu, a najlepiej zrezygnuj z rurki całkiem.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Butelkowanie po skończonej fermentacji, może po 5 dniach, może po 7 dniach, tego się tak nie określa. Ale można przyjąć, że po 14 dniach fermentacji w ok. 20°C, piwo będzie przefermentowane i może trafić w butelki - mowa oczywiście o piwach lekkich, nie risach i porterach

Natomiast infekcja może wyjść po długim czasie nawet w butelkach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę tak, chmiel jako taki jest aseptyczny, ale przede wszystkim masz w piwie już alkohol i to on jest główną barierą dla zakażeń, chociaż oczywiście nie 100%.

Głównym wrogiem początkujących piwowarów są głupie błędy i wpadki typu "zassałem wodę z rurki" lub coś podobnego i drugie chyba najczęstsze przewinienie, to nieumiejętne grzebanie w piwie podczas fermentacji, szczególnie na jej początku. Do tego dochodzie jeszcze zła technologia szczególnie w zakresie napowietrzania i sterylizacji sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Ale to trzeba mieć super sterylne pomieszczenie lub lodówkę / pudło styropianowe aby nie weszły bakterie.
Lub czym to zastąpić, jak zabezpieczyć ? 
 
Dajesz pokrywę bez otworu i tylko lekko uchylasz.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem gdzieś wcześniej, przy burzliwej nawet jej nie zatrzaskuję, tylko leży luźno, zamykam na głucho dopiero przy cichej. Można też jaki pisze josephson zamknąć i lekko rozszczelnić.

Edytowane przez korzen16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee tam, gadacie, bo Wam to bulkanie już spowszedniało lub zbrzydło. Jednakże z perspektywy początkującego piwowara bulkanie w bulbulatorze to nie lada atrakcja. Kilkoma kroplami wody natomiast również bym się nie przejmował, szczególnie że piwo już przefermentowało, a etanol nie sprzyja rozwojowi kolonii. Sam zaś z przesadnej troski do rurki lałem wódeczkę, którą dostałem w prezencie, a i tak nie pijam, bo nie lubię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, w sumie mała różnica czy bedze to wieko z dziurką i bez rurki czy wieko bez dziury ale lekko uchylone. W obu przypadkach powietrze i bakterie maja łatwy dostęp do brzeczki. 

Nadal nie wiem jak sie zabezpieczacie przez zakażeniem. Macie bardzo sterylne lodówki / pudła styropianowe ? 

Każdy wszędzie pisze ze największe ryzyko infekcji jest po wystudzeniu brzeczki i przelewaniu do fermentatora i aby robić to szybko i sprawnie. 

A wy jeszcze nie zamykacie szczelnie wieka tylko leży luzem ? 

Powiem szczerze ze trochę rozje.... mi trochę mózg i teraz jestem trochę skołowany.

Dajcie swoje tipy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Rafał z Łodzi napisał:

w sumie mała różnica czy bedze to wieko z dziurką i bez rurki czy wieko bez dziury ale lekko uchylone

 

Uważajcie tylko na muszki owocówki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rafał z Łodzi napisał:

czy wieko bez dziury ale lekko uchylone

Nie pisałem że uchylone ale rozszczelnione a to różnica -  zabieg tylko po to, alby uszedł nadmiar CO2. Bakterie i muszki nie potrafią podnieść sobie wieka żeby wleźć do środka. 

Rurka i chicha to odwieczne dylematy: z rurką czy bez rurki oto jest pytanie? :) 

Edytowane przez korzen16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.