Jump to content
Pioter87

Odstąpię / Pralka WM 66

Recommended Posts

Witajcie! Mam NRDowską pralke WM 66. Podobno mozna w niej zacierać. 

Pralka od 1997 roku stoi w piwnicy i od wtedy nie była włączana. Nie ma odpływu, mam dwa wirniki. Oddam za darmo (no... Za piwko własnej produkcji ;) ). Odbiór we Wrocławiu, na Gądowie. Jak będzie zainteresowanie, mogę ja trochę przetrzymać. Jeśli nie, to w przyszłym tygodniu oddam na elektro śmieci... 

IMG_20190831_142108.jpg

Oczek nie ma żadnych. Bębna tez nie ma- to pralka z pulsatorem (cokolwiek to jest). Nie wiruje też tak jak współczesne pralki. Tzn nie odwirowuje by w praniu nie było wody 

W dnie jest kratka i pompa. Napełnia się wodą od góry, ręcznie. Ważna funkcja- gotuje. Gdzieś przypadkiem znalazłem info, że bywa wykorzystywana w domowym piwowarstwie :)

K640_100_3396.jpeg

3 godziny temu, Szakal75 napisał:

Jaja sobie robicie ? Czy Wy tak na poważnie ? Zacieranie w używanej pralce? Może od razu w kiblu zacierajcie

Nie mam za bardzo warunków by w tym zacierać. Ale gdzieś nawet na tym forum były tematy o starych pralkach i warzenia w nich. Nikogo nie zmuszam. Pralka jest przeznaczona do wyrzucenia. Jednak z uwagi na to, że bywa wykorzystywana w piwowarstwie domowym, postanowiłem napisać tutaj. W przyszłym tygodniu przyjadą panowie od elektro śmieci. Jeśli do tego czasu nikt nie weźmie pralki, zabiorą ją oni, razem ze starym TV, wieżą stereo i odkurzaczem ;)