Skocz do zawartości

fermentacja burzliwa vs fermentacja cicha


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, robie swoja pierwsza warke (Orange Teapa) i mam pewne pytanie/przemyslenia. Wedlug przepisu, ktory dostalem do zestawu jest podzial na dwie fermentacje:

-burzliwa ok. 7 dni

-cicha (od 7-14)

 

Moja warka jest w wiaderku bez kurka, czy ja musze przelewac zawartosc fermentora do innego wiadra po zakonczeniu fermentacji burzliwej czy moge pozostawic w tym samym wiaderku i tylko przeniesc zawartosc do chlodniejszego miejsca? moje pierwotne blg wynosilo 10-11. jakie sa wartosci blg aby mog przejsc do fermentacji cichej i wartosci koncowe zeby zaczac rozlewanie?

 

Z gory wielkie dzieki za wszelaka pomoc. 

 

Pozdrawiam serdecznie

Patryk 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej przepis/ instrukcję. One są różnych jakości i każą wierzyć w różne rzeczy. Była nawet taka akcja: List otwarty do sklepów piwowarskich.

W skrócie: nie przelewaj do innego pojemnika.

Po dwóch tygodniach zmierz BLG. Po kolejnym tygodniu zmierz jeszcze raz.

Jakie trzymasz temperatury? Idealnie aby z czasem rosła (np. 12 - 14 - 16°C) a na dobę przed rozlewem spadła znacząco, tzw. cold crash.

 

Dobrego piwa!

PS. Ten zestaw?

Edytowane przez zasada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ten ktory zamiesciles. Co do temperatury to na razie jestem na etapie burzliwym czyli trzymam warke w domu, w ktorym mam okolo 22 stopni. W piwnicy obawiam sie ze zejde do  max 18. Masz jakis dobry patent na rozlewanie piwa z wiadra bez kurka?  Ja ogolnie myslalem zeby nabyc takowe wiatko, przelac do niego wezykiem aby nie napowietrzyc zbytnio i rozlac po ludzku. Rozsadnie? 

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Browaryhills napisał:

Tak ten ktory zamiesciles. Co do temperatury to na razie jestem na etapie burzliwym czyli trzymam warke w domu, w ktorym mam okolo 22 stopni. W piwnicy obawiam sie ze zejde do  max 18.

I to byloby idealnie na pierwsze dni fermentacji.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli juz fermentuje, to i tak juz po ptokach. Wiekszosc cukru przerobiona. Bedzie piwko bardziej, hmmmm, aromatyczne :) ale wielkiej tragedii nie powinno byc, nastepnym razem postaraj sie po prostu o chlodniejsze otoczenie. Tyczy sie to tez temperatury brzeczki przy zadawaniu drozdzy - nie powinna zbyt mocno odbiegac od temperatury docelowej fermentacji. Tak jak napisal Zasada (a Zasady z zasady nalezy sluchac, bo madrze chlop gada), okolice 15° bylyby optymalne. Polecam pudlo styropianowe, wiecej na ten temat znajdziesz w dziale "Zrob to sam".

Milej zabawy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.