Jump to content
Sign in to follow this  
zgoda

Dzień dobry

Recommended Posts

Trochę spóźnione powitanie, ale dopiero teraz zobaczyłem, że jest taki dział na przywitania. :)

 

Po wielu latach podchodów (czaję się do piwowarstwa od ok. 5 lat) wreszcie zdecydowałem się uwarzyć moje pierwsze i kolejne piwka. Drogę rozwoju wybrałem chyba dość standardową - #1 warka z konserwy WES, #2 warka z ekstraktu z chmieleniem (właśnie się gotuje), a surowce na warkę #3 (wielozbożowe z pełnym zacieraniem) już czekają.

 

Nie mam jakichś szczególnie dobrych warunków do warzenia - pewnie takie jak większość, czyli kuchnia w niedużym mieszkaniu w bloku, ciepła piwnica i żona która lubi efekty ale nie lubi procesu. :)

 

Mój plan na lato obejmuje kilka weizenów, kilka koelschy, jakiś grodzisz, może berliner weisse i na zakończenie sezonu górniaków kilka altów. A potem przyjdą lagery, bocki i pilsy... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tez mam problemy z żoną ale tekst: "Kochanie właśnie robię piwko specjalnie dla ciebie" załatwia sprawę. A po butelkowaniu okazuje się że Jej nie smakuje no to cóż w takim razie następne będzie dla Ciebie.:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam,

Ah te żony. Ja właśnie dowiedziałem się że następna warka musi trochę poczekać bo za dużo czasu poświęcam na robienie piwa :) Jak nie mycie butelek to gotowanie albo rozlew no i zacieranie.

Dopiero zacząłem, a tu od razu schody nie mniej jednak temat jest niesamowicie ciekawy i się nie poddam. W planach mam już następne warki. Ostatnio zacierałem w na świeżym powietrzu na tarasie świetna sprawa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Życie piwowara wcale nie jest łatwe. Jesteście początkujący i już macie problemy. Ale dążąc systymatycznie do celu dojdziecie do momentu, że Żony będą zadowolone z waszych piw, tylko musicie warzyć takie piwa aby im smakowały.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja witam,

Warz i niepoddawaj się. kobiety prawie zawsze marudzą, a wyjątkiem jest Dori :tort:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam

zgoda nie tylko buduje, ale i warzy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazwanie warki #2 "Petszopian" (nazwa wymyślona przez moją córkę, lat 6) chwilowo zamknęło temat utyskiwań mojej ładniejszej połowy. Nawet zgodziła się zakupić trochę szkła do degustacji, bo w temacie półlitrowych szklanek mamy spory niedobór. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.