Jump to content
Sign in to follow this  
zgoda

Dzień dobry

Recommended Posts

Trochę spóźnione powitanie, ale dopiero teraz zobaczyłem, że jest taki dział na przywitania. :)

Po wielu latach podchodów (czaję się do piwowarstwa od ok. 5 lat) wreszcie zdecydowałem się uwarzyć moje pierwsze i kolejne piwka. Drogę rozwoju wybrałem chyba dość standardową - #1 warka z konserwy WES, #2 warka z ekstraktu z chmieleniem (właśnie się gotuje), a surowce na warkę #3 (wielozbożowe z pełnym zacieraniem) już czekają.

Nie mam jakichś szczególnie dobrych warunków do warzenia - pewnie takie jak większość, czyli kuchnia w niedużym mieszkaniu w bloku, ciepła piwnica i żona która lubi efekty ale nie lubi procesu. :)

Mój plan na lato obejmuje kilka weizenów, kilka koelschy, jakiś grodzisz, może berliner weisse i na zakończenie sezonu górniaków kilka altów. A potem przyjdą lagery, bocki i pilsy... :)

Ja tez mam problemy z żoną ale tekst: "Kochanie właśnie robię piwko specjalnie dla ciebie" załatwia sprawę. A po butelkowaniu okazuje się że Jej nie smakuje no to cóż w takim razie następne będzie dla Ciebie.:)

Witam,

Ah te żony. Ja właśnie dowiedziałem się że następna warka musi trochę poczekać bo za dużo czasu poświęcam na robienie piwa :) Jak nie mycie butelek to gotowanie albo rozlew no i zacieranie.

Dopiero zacząłem, a tu od razu schody nie mniej jednak temat jest niesamowicie ciekawy i się nie poddam. W planach mam już następne warki. Ostatnio zacierałem w na świeżym powietrzu na tarasie świetna sprawa.

Życie piwowara wcale nie jest łatwe. Jesteście początkujący i już macie problemy. Ale dążąc systymatycznie do celu dojdziecie do momentu, że Żony będą zadowolone z waszych piw, tylko musicie warzyć takie piwa aby im smakowały.

I ja witam,

Warz i niepoddawaj się. kobiety prawie zawsze marudzą, a wyjątkiem jest Dori :tort:

Witam

zgoda nie tylko buduje, ale i warzy

Nazwanie warki #2 "Petszopian" (nazwa wymyślona przez moją córkę, lat 6) chwilowo zamknęło temat utyskiwań mojej ładniejszej połowy. Nawet zgodziła się zakupić trochę szkła do degustacji, bo w temacie półlitrowych szklanek mamy spory niedobór. :)