Skocz do zawartości

piwo 0% niskokaloryczne


hajmon7

Rekomendowane odpowiedzi

witam

ostatnio posmakowało mi piwo pewnego koncernu na ż

które było bezalkoholowe i miało tylko 20kcal/100ml

zastanawiam się czy w warunkach domowych można takie piwo wykonać?

takie tzn bezalkoholowe

i/lub o niskiej zawartości kalorii.

Mama nadzieję ze nie popłynie zaraz fala hejtu za tego typu pytanie, jak mówi stare dobre powiedzenie: "kto pyta nie błądzi"

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans na coś takiego, może ewentualnie nisko alkoholowe z nowymi drożdżami od fermentu moblile - "jestem wozem" czy coś takiego, ale uważam że to proszenie się o kłopoty, bo nie daj bóg coś podłapać przy tych drożdżach chociażby dzikusy to granaty mamy jak w banku  ale:

1. można zrobić lekkie piwo i odfermentować normalnie - będzie mało alkoholu, ale kalorie będą i to jest chyba jedyna słuszna droga;

2. można zatrzymać fermentację, nagazować butelki i całość partii trzymać w kilku stopniach poniżej zera - fermentacja raczej się zatrzyma na założonym poziomie, ale będzie na słodko. No chyba że są jakieś ustrojstwa które przeżywają w ujemnych temperaturach i dojedzą....

3. podobnie jak w punkcie drugim ale spasteryzować butelki - też będzie na słodko i brzeczkowo, ale alkoholu mało;  

Edytowane przez korzen16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry "chłyt martetindody", prawie jak określenie Luksusowej jako "bezglutenowa".

Głównym źródłem kalorii w piwie jest ... tak, eureka! ... alkohol.

Przyjmując 7 kcal/g i 500ml piwa 5% w uproszczeniu sam etanol w nim daje nam 175 kcal, gdzie 11% w RISie da nam 385 kcal.

Edytowane przez ogoun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, hajmon7 napisał:

witam

ostatnio posmakowało mi piwo pewnego koncernu na ż

które było bezalkoholowe i miało tylko 20kcal/100ml

zastanawiam się czy w warunkach domowych można takie piwo wykonać?

takie tzn bezalkoholowe

i/lub o niskiej zawartości kalorii.

Mama nadzieję ze nie popłynie zaraz fala hejtu za tego typu pytanie, jak mówi stare dobre powiedzenie: "kto pyta nie błądzi"

 

pozdrawiam

 

Weihenstephan ma sczep WSL-17 (Saccharomycodes ludwigii), ale jest dosyc trudno dostepny. Jego EVG wynosi miedzy 12-15%. Sam nigdy go nie probowalem bo z bezalkoholowych lubie najbardziej Coca- Cole ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

12 minut temu, Hanys93 napisał:

Weihenstephan ma sczep WSL-17 (Saccharomycodes ludwigii), ale jest dosyc trudno dostepny. Jego EVG wynosi miedzy 12-15%. Sam nigdy go nie probowalem bo z bezalkoholowych lubie najbardziej Coca- Cole ;D

Tak jak pisałem wcześniej są drożdże do Fermentu Mobile (prawdopodobnie ten sam szczep) i widzę, że z dostępnością nie ma problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.