Skocz do zawartości

Ile słodu zastąpi ekstrakt słodowy?


fikusny

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :)

 

Z racji na bardzo, bardzo ograniczone miejsce i trochę czas praktykuję od niedawna częściowe zacieranie + dodanie ekstraktów niechmielonych - warki po ok. 10l

 

Znalazłem fajną recepturę od Jancewicz :

 

Planuję z połowy zrobić ale ciężko jest odlać połowę puszki ekstraktu (do tego go nie mam a zanim dojdzie to weekend minie) dlatego pomysł żeby dodać słodu Pale Ale do częściowego zacierania tyle aby zstąpić ten ekstrakt tylko nie wiem jak to policzyć - tak chociaż mniej więcej. 

 

Pomożecie?? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od wydajności zacierania i ekstrakcji słodu: odpowiednikiem 1,7 kg ekstraktu przy wydajności 80% będzie ok 2,0 kg słodu pale ale, przy 70% to już ok 2,3 kg. Moim zdaniem różnica w piwie pomiędzy dodatkiem ekstraktu pale ale a samym jasnym będzie i tak niewyczuwalna albo tylko w minimalnym stopniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dla 850g ekstraktu (połowa puszki) jak dam ok 1,1kg słodu pale ale to powinno być ok?

 

5 minut temu, ogoun napisał:

Moim zdaniem różnica w piwie pomiędzy dodatkiem ekstraktu pale ale a samym jasnym będzie i tak niewyczuwalna albo tylko w minimalnym stopniu.

 

Bardziej zależy mi na zwiększeniu BLG do podobnego poziomu.

 

Jak oceniacie wtedy taki "zasyp":

1,2kg słodu Pale Ale

75g carapils

75g carahell 

100g Płatki błyskawiczne (jęczmienne lub owsiane)

 To zatarte ok. 60 min. w 70st.C - odlane przez gęste sitko i przelane wodą (al'a wysładzanie)

potem 1,7kg ekstraktu Jasnego Bruntal ??

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.