Skocz do zawartości

Pierwsza Warka, proszę o wyrozumiałość.


Typhon

Rekomendowane odpowiedzi

Wyszło nastawnej jakieś 27l / 16 brix.
Przy wysładzaniu problemem nie było młóto tylko ta bazuka. Po jej zdemontowaniu wszystko poszło jak należy.
Następne czego się nie spodziewałem to oddzielenie chmielin od brzeczki, woreczek nylonowy zapchany co minutę.
Ogólnie cała operacja nieco ponad 7 godzin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Typhon napisał:

Następne czego się nie spodziewałem to oddzielenie chmielin od brzeczki

Najprostszy sposób to whirpool, ale trzeba liczyć się ze stratami nawet do kilku litrów z warki (w zależności od ilości chmielenia). Można bawić się w odzyskiwanie brzeczki z chmielin, ale to trochę upierdliwe.

Albo jak pisze Hanys93 HOP Spider - tu można ściągnąć brzeczkę niemal do zera, ale wypadałoby dołożyć kran do gara warzelnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawiłem do lodówki, w jakiej temperaturze fermętowac? Drożdże us05
Myślałem o 18°C. Tylko teraz się zastanawiam czy wystarczy że ustawie 18C° w lodówce? Nie chcę nic wrzucać do piwa, wolał bym mierzyć bez ingerencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Typhon napisał:

Wstawiłem do lodówki, w jakiej temperaturze fermętowac? Drożdże us05
Myślałem o 18°C. Tylko teraz się zastanawiam czy wystarczy że ustawie 18C° w lodówce? Nie chcę nic wrzucać do piwa, wolał bym mierzyć bez ingerencji.

 

Wystarczy, jak przykleisz sondę do fermentora i ją czymś zaizolujesz, np. kawałkiem styropianu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 - 18 stopni bedzie idealne na start dla US-05

17,3°C tak temp utrzymuje się w baniaku. Przykleiłem czujnik w osłonie styropianu. Rano jak zajrzałem to była delikatna piana po ok 11godz od żądania drożdży. Nie mam rurki więc nie wiem czy bulka. Kilka godzin temu jak przyklejałem to czujnik to zruszylem i piana opadła na tą chwilę jej nie ma.

Ten proces jest taki delikatny?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.09.2019 o 15:16, Typhon napisał:

17,3°C tak temp utrzymuje się w baniaku. Przykleiłem czujnik w osłonie styropianu. Rano jak zajrzałem to była delikatna piana po ok 11godz od żądania drożdży. Nie mam rurki więc nie wiem czy bulka. Kilka godzin temu jak przyklejałem to czujnik to zruszylem i piana opadła na tą chwilę jej nie ma.

Ten proces jest taki delikatny?

 

Temperatura jest okej. Nie grzeb, nie otwieraj, daj temu spokoj i bedzie dobrze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Temperatura jest okej. Nie grzeb, nie otwieraj, daj temu spokoj i bedzie dobrze default_wink.png

Nie zaglądam, dziś już widać przez fermentor kilku centymetrową pianę a w lodówce fajny zapaszek default_smile.png

Utrzymywać cały czas taka temperaturę?

Tak na marginesie to myślałem że będzie ciężej utrzymać daną temp, jednak tyle litrów robi swojej i nie skacze to tak strasznie.

Sterownik który mam nie nadaje się do niczego. Wyłącza lodówkę przy ustawionej temperaturze ale jak podskoczy to już jej nie włączy. Chyba trafiony mi się trafił, choć patrząc co jest w środku to w ogóle strach to do kontaktu podpinać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym trzymal ta temp. caly czas. Wszystko zalezy jakie piwa lubisz i o jakie posmaki Ci chodzi.

Ale jesli to pierwsze piwo to zrob na probe w tych 17 stopniach i wtedy sam zobaczysz czy Ci odpowiada mniej czy bardziej estrowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Typhon napisał:

Wyłącza lodówkę przy ustawionej temperaturze ale jak podskoczy to już jej nie włączy

Masz na pewno wersję sterownika do chłodzenia? Te rt2 w domyśle są do grzania. No i zależy jaka masz histereze ustawioną, nie wiem czy da się w nim normalnie ustawić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na pewno wersję sterownika do chłodzenia? Te rt2 w domyśle są do grzania. No i zależy jaka masz histereze ustawioną, nie wiem czy da się w nim normalnie ustawić. 

Tak jest to wersja na chłodzenie, jest to oznaczone. Nie ma możliwości ustawiania histerezy. Ale jak przyszedłem po godzinie może dwóch to temp skoczyła do 20°C jeszcze nie miałem sondy zaizolowanej więc to była otoczenia. Każde otwarcie lodówki to był skok o 2 stopnie. Regulator nie reagował, nawet jak wyciągnąłem sondę na zewnątrz na dłuższą chwilę. Mam dodatkowy termometr jako zabezpieczenie przed właśnie takimi sytuacjami.

 

Jedzie już do mnie STC-1000 default_smile.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię US 05, jednak kiedy ich używałem najniższą temp utrzymywałem 15stopni. Podczas fermentacji temperatura wewnątrz wiadra i tak jest wyższa o te 2 stopnie. Jeśli dopiero bawisz się w browarzenie polecam s04 można je jeszcze niżej prowadzić mój rekord to 13 stopni (oczywiście otoczenia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie, dziś mija 9 dzień fermetacji, cały czas temp utrzymuje się na poziomie 17-18 stopni. Czy to już odpowiedni moment aby zmierzyć blg?
Na cichą nie będę zlewał. Zostało mi jeszcze chmielenie na zimno dwie doby przed rozlewem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie od poniedziałku do dziś mam 5 brix. Nic się nie ruszyło. Zastanawiam się dlaczego tak dużo zostało? Początkowej miałem 16.
Butelkować? Jaką bezpieczną wartość cukru dodać na litr?



Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Typhon napisał:

Panowie od poniedziałku do dziś mam 5 brix. Nic się nie ruszyło. Zastanawiam się dlaczego tak dużo zostało? Początkowej miałem 16.
Butelkować? Jaką bezpieczną wartość cukru dodać na litr?



Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka
 

 

Brix? Mierzysz refraktometrem prawdopodobnie, przeliczyłeś wynik?

Teoretycznie jeśli nie ekstrakt nie spada, to można butelkować, choć 13 dni na 16°? Osobiście przetrzymuję dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Brix? Mierzysz refraktometrem prawdopodobnie, przeliczyłeś wynik?

Teoretycznie jeśli nie ekstrakt nie spada, to można butelkować, choć 13 dni na 16°? Osobiście przetrzymuję dłużej.

Nie balingometrem, który dziś pękł w rękach

 

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.