Skocz do zawartości

Dzielenie warki na cichej fermentacji


esen1a

Rekomendowane odpowiedzi

Jest, dlaczego nie? Moim zdaniem super sprawa jak najdzie ochota aby pobawić się dodatkami. Wiaderka 15l są do nabycia po taniości w marketach budowlanych, a ich dodatkowym plusem jest to, że się bez problemu mieszczą do przeciętnej lodówki na cold crush. Mi się zdarzyło raz dzielić na owoce + inny chmiel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ogoun napisał:

Wiaderka 15l są do nabycia po taniości w marketach budowlanych,

Są też 12 litrowe po śledziach w sklepikach rybnych, często ich używam i polecam. Pani w sklepie życzy sobie za sztukę 1zł, umycie Ludwikiem załatwia sprawę zapachu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, 330ml napisał:

Są też 12 litrowe po śledziach w sklepikach rybnych, często ich używam i polecam. Pani w sklepie życzy sobie za sztukę 1zł, umycie Ludwikiem załatwia sprawę zapachu?

Nawet jakby mycie nie przyniosło zadowalających rezultatów mamy marketingową przynętę na piwnych hipsterów "stout leżakowany w pojemnikach po śledziach".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, x1d said:

Tyle że bez certyfikatu przydatności do celów spożywczych...

 

Są tez takie które można użyć do żywności, widziałem takie.

Wystarczy szukać znaczka "Widelec i Kieliszek", on oznacza ze pojemnik może być użyty do żywności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Pojemników po śledziach chyba jednak nie użyję ponieważ ciężko zabić zapach "rybki" trochę myć i wietrzenia potrzeba. PS. chciałbym zobaczyć miny sędziów na jakimś konkursie piwowarskim przy próbowaniu takiego piwa - a teraz piwo Morski Pils, rzeczywiście w smaku nuty morskie, chyba śledź... :) 

 

Wiadra do kontaktu z żywnością - w teorii mają mniej jakiś tam substancji plastiko/rakotwórczych, które mogą przeniknąć do żywności. Zawsze jeszcze są szklane gąsiory. 

 

Z ciekawości czy używacie w takich małych wiadrach na fermentacji cichej zaworków żeby później łatwiej było zlać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, esen1a napisał:

Z ciekawości czy używacie w takich małych wiadrach na fermentacji cichej zaworków żeby później łatwiej było zlać?

 

Ja nie uzywam kraników na cichej. Na rozlew przelewam wężem do innego wiadra (już z kranikiem) i zazwyczaj przez hopspider - jak na zdjęciu.

 

 

image.png.c8971278416fec455bb0317d736baa34.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, msto napisał:

Ja nie uzywam kraników na cichej. Na rozlew przelewam wężem do innego wiadra (już z kranikiem) i zazwyczaj przez hopspider - jak na zdjęciu.

Jak spisuje się przy chmieleniu na zimno? Też się nad nim zastanawiam od pewnego czasu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, korzen16 napisał:

Jak spisuje się przy chmieleniu na zimno? Też się nad nim zastanawiam od pewnego czasu. 

ja też tak używałem i bardzo dobrze - troche pyłu się dostało. Mimo wszystko sitko z IKEI i kranik + reduktor osadów - póki co najlepsze na zimno dla mnie. Nic się nie przedostało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, korzen16 napisał:

W Hopspiderze

Nie pamiętam właśnie bo nei ma go w sprzedaży już tam gdzie brałem :D ale ten akurat jest dość spory chyba z 800 mikronów, pewnie w mniejszym będzie w ogóle super. Nie uzywam na zimno za często  bo nie mam w czym go wygotować bo jest dość długi :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Suchejroo napisał:

Mimo wszystko sitko z IKEI

Jakie sitko masz na myśli?

 

Co do hopspidera czy woreczka muślinowego. Czy nie lepiej dodatki rozrzucić żeby oddały większy aromat tu mam bardziej na myśli chmiel? Przecież i tak później idzie to do filtracji więc nie powinno to stanowić problemu, że coś przeleci 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.