Skocz do zawartości

Brekwit z dodatkiem owoców


adam50

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem młodym piwowarem, za mną dopiero trzy przygody z brewkitami,  poczytałem kilka tematów oraz przesłuchałem audycji, ale nigdzie nie znalazłem takich typowych odpowiedzi dla laika, więc piszę do was z zapytaniem.
Planuję uwarzyć piwo owocowe, najlepiej kwaśne o smaku owocowym, ewentualnie ciemnie o smaku owocowym. Planuję dodać wiśnie/mango(wiśnie mrożone, mango papka) Prosiłbym tylko o porady co do wyboru brewkitu i zasady warzenia takiego piwa, z resztą będę eksperymentował. I tutaj pojawiają się moje pytania:

 

1.Jaki najlepszy brewkit dla takiego rodzaju piwa(kwaśne/ciemne)?
2.W jakiej fazie dodawać surowiec owocowy i jak długo trzymać?
3.Czy potrzeba specjalnych drożdży ewentualnie jakiś innych dodatków? Zamiast drożdży brewkitowych(tych z zestawu) zamiennie jakieś inne?
4.Jakie proporcje? planuje dodać 1kg do 1.5kg na 10L.
5.Ewentualnie na co zwrócić uwagę, co jest najważniejsze przy produkcji takich piw?

 

Pozdrawiam i dzięki za podpowiedzi.

Edytowane przez adam50
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie warzyłem piw z owocami, co najwyżej z dodatkiem soku, ale napiszę jak mi się wydaje. 

 

1. Użyłbym jakiegoś "zwykłego", z tych tańszych, coś w stylu finlandia lager albo jakiś traditionel. W sumie podsunąłeś mi pomysł, żeby zrobić na ekstrakcie słodowym niechmielonym piwo zakwaszane bakteriami, ale to raczej dla średnio-zaawansowanych. 

2. Raczej na cichą. Tak długo aż cały cukier zostanie zjedzony, nie wiem ile dokładnie.

3. Od biedy brewkitowe, ale jakieś inne popularne neutralne pewnie będą lepsze (np. s-04 lub us-05)

4. Będzie ok

5. Cierpliwość i staranność w utrzymaniu czystości/dezynfekcji, jak przy każdym innym piwie.

 

P.S. Nie brekwit, tylko brewkit (brew - warzyć, kit - zestaw). Nie ważyć, tylko warzyć. Jak piwowar albo warka.

Edytowane przez Glowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.