Skocz do zawartości

n/a


ALUcardp

Rekomendowane odpowiedzi

Pojedź na jakieś warsztaty piwowarskie, konkursy piwne, może jakieś spontaniczne spotkania piwowarów z twoich okolic ;) poszukaj na fb grup z twoich okolic. Zapewniam Cię ze domowe smakują rewelacyjnie, budżet 3tys powinien dać Ci dobry start. Powodzenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest grupa piwowarow domowych w Tychach i okolicach. Z tego co wiem, spotykaja sie regularnie i licza sobie kilkanascie osob. Jesli chcesz dam Ci namiary.

Co do braku piwowarow domowych w browarach kraftowych w Polsce to nieco mnie to dziwi. O ile w browarach przemyslowych robisz szkole i jest to Twoja praca, to w krafcie myslalem ze wszyscy wywodza sie z piwowarstwa domowego. Widocznie sie mylilem.

A co do sprzetu : https://www.polsinelli.it/en/

Jest to wloska firma ktora robi sprzet do piwowarstwa domowego i mikrobrowarow,  jesli chodzi o stosunek jakosc/cena jest praktycznie nie do przebicia (szczegolnie jesli chodzi o niemiecka konkurencje).

Za kompletny zestaw 50l licza sobie 1600 €. Mozesz sie oczywiscie na nich powzorowac i sam sobie skompletowac taniej.

Szkoda ze dopiero teraz jestes na forum bo jakis czas temu uzytkownik jaca bodajze z Tych, sprzedawal sprzet o podobnej budowie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz to szczęście, że w aglomeracji katowickiej jest bardzo dużo piwowarów domowych, ale i eventów na których można pogadać, napić się domowego piwa także jest całkiem sporo. Żeby daleko nie szukać wczoraj w trakcie Rybnickiego Zalewu Dobrego Piwa była strefa piwowarów domowych, taka sama za tydzień będzie w Cieszynie na Cieszyńskiej Jesieni. Oprócz tego we wrześniu odbędą się półfinały katowickich bitew piwnych Kato Beer Cup. Zawsze też pozostają spotkania Śląskiego Oddziału PSPD, na których możesz przebierać w piwach domowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za pomoc. Juz zajmuje sie szukaniem. Apropo tego rybnika to miałem tam jechac, ale niestety cos mi wypadlo. Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie kotła do warzenia. Lepiej na gaz czy prad ? Prad wiadomo termostat sie ustawi itp, a z gazem to chyba tak nie ma już.

Edytowane przez ALUcardp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, ALUcardp napisał:

Witam,

 

Tak jak w temacie. Chciałbym zacząć swoja przygode z browarnictwem domowym. Problem pojawia sięna samym początku. Znam bardzo dobrze temat piwa i jego produkcji (pracuje w browarze kraftowym) i troche martwie się, żę wyprodukowane piwo sposobem domowym nie bedzie tak samo dobre. Od razu chce powiedzieć, że chce podejść do tematu poważnie i kupić profesjonalny sprzęt. Budżet nastawiam na okolo 3tyś zł. I tutaj jest moje pytanie, zanim zainwestuje taka kwote w sprzęt chciałbym sprubować piw z domowego browaru. Niestety nikt z moich znajomych nie zajmuje się czymś takim (dziwne że nikt u mnie w browarze nie robi piwa w domu :D ). Szukałem na forum, ale wszystkie podobne tematy odnośnie jakis depozytów piwa poumierały lata temu. Liczę, że ktoś ze śląska - Bytom okolice - odezwię się i pomożę

 

Pozdrawiam.

Który to browar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.08.2019 o 01:25, Henx napisał:

Edi? :)

To mozliwe, bo historycznie Wschowa należała do Śląska i Edward nie był piwowarem domowym.

A tak poważnie to trudno mi uwierzyć że nikt w browarze nie warzy lub tez nie zna piwowara domowego( Chyba że to nie piwowarzy tylko marketingowcy z laptopem ?  )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dlatego pomyślałem o Edim skoro nikt tam nie warzył w domu :D

Tylko jedna rzecz mi nie pasuje. Zdanie autora tematu czy domowe będzie tak samo dobre jak z browaru?

Trzeba się nieźle postarać, żeby w domu uwarzyć takie piwo jak robią w Edim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.