Jump to content

Macerowanie kolendry i curacoa wlać wódkę czy całość?


Recommended Posts

Witam. Mam pytanie odnośnie dodatków macerowanych w wódce. Maceruej kolendre z curacao. Wlać na cichą tylko wódkę czy całość macerowanego dodatku z wódką do piwa? Jakie macie doświadczenia?

Link to post
Share on other sites

Gotowym alkoholatem doprawiałbym piwo przed butelkowaniem, natomiast na cichą dał kolendry i curacao świeżych niemacerowanych-niech sobie pływają. Wóczas jeśli po cichej aromat/smak byłby za słaby, doprawisz piwo alkoholatem jako ekstraktem tych dwóch przypraw, jeśli będzie w sam raz, nie musisz doprawiać. W przypadku dodania na cichą gotowego alkoholatu zaburzasz profil, bo piwo jeszcze dochodzi i się harmonizuje.

Edited by Bogi
Link to post
Share on other sites

Macerowanie w alko ma na celu dezynfekcje kolendry i curacoa. Zapomniałem o tym napisać. Mam mało chmielu który będzie mógł sobie poradzić z bakteriami. Dodatek alko do rozlewu zabije resztę drożdży do refermentacji. Na cichej jak nie przesadze z ilością alko dofermentowanie nie powinno zatrzymać sie na dobre. Robiłeś sposobem o którym piszesz?

Link to post
Share on other sites

Jak przyprawy są przechowywane w dobrych warunkach, to nie ma sensu ich dodatkowo dezynfekować. Parokrotnie dodawałem alkoholat do gotowego piwa przed butelkowaniem, natomiast w innych przypadkach do piwa na cichej dodawałem przyprawy czy zioła, ale nie łączyłem obu metod.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.