Skocz do zawartości

Zostałem na lodzie...


Damian Kuc

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 26.08.2019 o 08:37, Damian Kuc napisał:

To teraz z innej beczki :) Czy jest jakaś tabela czasu nagazowywania piwa? Bo w jakim ciśnieniu dane piwo powinienem trzymać by zostało nagazowane to wiem (zgodnie z tabelą dla konkretnego gatunku przy podanej temperaturze). Kwestia tylko przez jak długi czas? Przykładowo dla pszenicznego w temperaturze 3 st. C trzymam w zbiorniku ciśnienie 1,17 bar, dla lagera przy 5 st. C. 0,90 bar, a dla IPA przy 5 st. C. podobnie. Teraz kwestia jak długo? Drożdże ściągnięte - piwo leży sobie w tych ciśnieniach już ok. tygodnia. I czytając wasze wcześniejsze wątki niestety nie mogę robić strzałów po 2-3 bar ponieważ zawory bezpieczeństwa w tankach mam do 1,3 bar :) 

Po jasną chcesz dawać 3bary? Może jeszcze tankiem będziesz turlać? Widzę że jesteś zielony jak chmiel u mnie na ogrodzie ?

Jak juz pisałem masz w okolicy w promieniu 100km 30 browarów rzemieślniczych, podjedź i pogadaj

ps Aż się boje pytań gdy dojdzie do rozlewu :)

 

Edytowane przez anteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, anteks napisał:

Po jasną chcesz dawać 3bary? Może jeszcze tankiem będziesz turlać? Widzę że jesteś zielony jak chmiel u mnie na ogrodzie ?

Jak juz pisałem masz w okolicy w promieniu 100km 30 browarów rzemieślniczych, podjedź i pogadaj

ps Aż się boje pytań gdy dojdzie do rozlewu :)

 

 

A ze niby jak karbonizujesz na szybko?;) Przy Tanku max.3 bar wjezdzasz z 7 bar na reduktorze a Tank utrzymujesz na maksymalnych 3 bar. Robota w 30 min gotowa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Hanys93 napisał:

 

A ze niby jak karbonizujesz na szybko?;) Przy Tanku max.3 bar wjezdzasz z 7 bar na reduktorze a Tank utrzymujesz na maksymalnych 3 bar. Robota w 30 min gotowa ;)

Nie wszystko z browaru domowego można przełożyć w 100% na rzemieślniczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, anteks napisał:

Nie wszystko z browaru domowego można przełożyć w 100% na rzemieślniczy :)

I oczywiście nie przekładam :)

 

12 godzin temu, anteks napisał:

Po jasną chcesz dawać 3bary? Może jeszcze tankiem będziesz turlać? Widzę że jesteś zielony jak chmiel u mnie na ogrodzie ?

Jak juz pisałem masz w okolicy w promieniu 100km 30 browarów rzemieślniczych, podjedź i pogadaj

ps Aż się boje pytań gdy dojdzie do rozlewu :)

 

Nie chcę dawać 3 bary. Tylko czytałem ze "zrozumieniem" posty wielu domowych piwowarów... i się zastanawiałem nad czasem nagazowywania. Oczywiście pod koniec fermentacji łapię jeszcze ekstrakt i piwo się samo nagazowywuje, jednak chciałem wiedzieć czy odpowiednio. Chciałbym zrobić idealne nagazowanie. Ale ok... Nad rozlewem nie musisz się martwić. Rozlew zrobiony. Piwo wyszło super. Jednak chciałbym zachować spoistość i zrobić ponownie takie samo, stąd czas nagazowywania... Do browarów na pewno podjadę - spokojnie :)

 

12 godzin temu, Hanys93 napisał:

 

A ze niby jak karbonizujesz na szybko?;) Przy Tanku max.3 bar wjezdzasz z 7 bar na reduktorze a Tank utrzymujesz na maksymalnych 3 bar. Robota w 30 min gotowa ;)

Nie - nie na szybko - piwko sobie leżakowało w odpowiednich ciśnieniach. Chodziło mi tylko o czas leżakowania w tych ciśnieniach by ich nie przegazować lub niedogazować :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zrob tak jak anteks wspomnial i przejedz sie do browarow kraftowych i dowiedz sie jak oni to robia.

Bo szczerze powiedziawszy zeby miec pelna kontrole nagazowania co do g/l musisz miec profesjonalny miernik O2 i CO2 a te kosztuja i po 15 000 €..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Hanys93 napisał:

Najlepiej zrob tak jak anteks wspomnial i przejedz sie do browarow kraftowych i dowiedz sie jak oni to robia.

Bo szczerze powiedziawszy zeby miec pelna kontrole nagazowania co do g/l musisz miec profesjonalny miernik O2 i CO2 a te kosztuja i po 15 000 €..

Można i kupić za 2300 euro :) znalazłem i taki :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.