Skocz do zawartości

Słabo nagazowane piwo


neron

Rekomendowane odpowiedzi

Cukier sypałam czterogramową miarką do kazdej butelki po równo .Butelki stały tydzień w domu ,potem w piwnicy-tam temp.=5-8 stopni.Drożdzy faktycznie w tym w tym piwie jest niewiele , osad na 0,5mm.Nie wiem , czy jest sens wnosić je z powrotem do domu -robi się coraz cieplej to i w tej mojej piwnicy temp. powinna podskoczyć.Jest to moja pierwsza degustacja piwa domowego [w dodatku tak wyszło ,że z puchy] i nie mam odniesienia do nagazowania ,ale z tego co piszecie to mimo wszystko wydaje mi się ,ze to nagazowanie powinno się dłużej utrzymywać ,abstrahując od jego poziomu , bo jakieś jest .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Butelki stały tydzień w domu ,potem w piwnicy-tam temp.=5-8 stopni

 

No to sama sobie odpowiedziałaś. Za szybko przeniosłaś do zimnego, drożdże jeszcze nie skończyły refermentacji.

 

Drożdzy faktycznie w tym w tym piwie jest niewiele

 

Na pewno jest ich wystarczająco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co? wnieść je z powrotem do domu , czy poczekać?

To już teraz wiesz. Drożdże to żyjątka. Raz zrobią to szybciej raz wolniej. Po to właśnie plastikowa butelka. Wnos do domu i daj im się ogrzać. Napisz za tydzień co i jak.

 

Wysłane z mojego HTC Desire 500 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś weszłam do piwnicy i jest 10 stopni ,mam tam jeszcze drugie piwo [równiez trzymane tylko tydzień w domu],ale butelkowałam go 25-02 ,więc szkoda go otwierać dla porównania, to które teraz stoi w pokoju na pewno potrzymam te 2-tygodnie ,żeby się nie stresować .

Zapytam jeszcze -jak długo powinien utrzymywać się ten gaz w dobrze nagazowanym piwie[4g/0,5l ] w nalanej szklance [kuflu] ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytując wiki:

Ilość piany a jej trwałość

 

Mówiąc o pienistości należy mieć na uwadze dwie odrębne sprawy, a mianowicie ilość piany (zależna tylko od CO2) i jej trwałość. Im piwo jest bardziej nasycone CO2 tym większa będzie ilość piany, nie jest to jednak równoznaczne z jej trwałością. Na trwałość piany wpływ mają bowiem związki powierzchniowo- czynne. W piwie najważniejszymi z nich są frakcje białek o średniej masie cząsteczkowej, a także substancje goryczkowe chmielu. Istotna jest też lepkość roztworu - im większa, tym piana jest stabilniejsza.

http://www.wiki.piwo.org/Czynniki_wp%C5%82ywaj%C4%85ce_na_jako%C5%9B%C4%87_piany

 

Przy warzeniu z zacieraniem można przypuszczać jaka będzie piana na podstawie składników zasypu, nie wiem czy tak się da w przypadku brew-kitów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to już niebawem się przekonasz, że 4g/0,5L to jednak za dużo.

Jak to jak długo powinien się gaz utrzymywać? Nie rozumiem pytania i celowości jego zadania. Planujesz wieczorem otworzyć piwo i dopić rano? ;)

Pytałam z ciekawości ,czy to moje jest ok ,jesli gaz w nim zanika po jednej min i dalej już w smaku jest jak kompot...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.