Skocz do zawartości

Ekstrakt słodowy + chmiel = ?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Znalazłem w szafce zapomniane 650g ekstraktu słodowego super-jasnego sproszkowanego z Gozdawy oraz chmiel "Target" w granulkach :)

Czy dałoby się z tego zaczynić jakiś piwopodobny napój o mocy około 3-4% - taki do popijania przy pracach w ogrodzie?

Jeśli tak to czy będziecie łaskawi zasugerować proporcje i postępowanie?

 

Jeśli się nie mylę 150g ekstraktu to równowartość 100g cukru? Celując w 5blg, wziąłbym 8l wody, ekstrakt (<>650g), drożdże i otrzymał około 3% alkoholu.

Dobrze liczę? Ile dać granulek Targeta i kiedy? Innego chmielu nie mam i nie chce teraz robić żadnych zakupów...

 

Z góry dzięki za pomoc :)

 

Jakub

Edytowane przez Rolnik Sam w Dolinie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka

 

8l.

Chmielu nie gotowałem - wsypałem do gorącej wody, zaraz po rozpuszczeniu ekstraktu i tak zostawiłem.

Chmiel do płynu, bez woreczka więc będzie tam do końca. Goryczka jest całkiem spora, nie wiem czy nie

za wysoka. Napewno inaczej odbiera się pijąc schłodzony nagazowany płyn...

 

R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toś Panie chmielił ala' whirpolowo. Przy takiej ilości piwa wychodzi coś około 20-25IBU, czyli całkiem przyjemnie.

No chyba że woda miała poniżej 80° to goryczki już raczej nie wyciągnie, raczej aromat

Edytowane przez korzen16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt wygląda tak: https://photos.app.goo.gl/Z2tUni8C3aeeQv6D6

 

Goryczka nawet za wysoka jak dla mnie, aromatów niestety brak poza aromatem drożdży ;(

Główna wada to niestety wyraźny smak i aromat drożdży. Nie są przyjemne...

Drożdży użyłem jakie były - traf padł na drożdże do cydru :) Nie wiem czy to one sprawiły,

ale efekt jest średni, chyba trafi do kanału :)

 

q

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.