Jump to content
damian511

brewkit zbyt długo trwa fermentacja

Recommended Posts

Czesc mam problem z fermentacja brewkitu coopers irish stout, fermentacja przy 22 stopnich trwa już 12 dzień i z rurki wciąz co ok 11 minut wydobywa się powietrze, czy czekać dalej aż przestanie zupelnie bulkać czy przelewać do butelek?

Edited by damian511

Żeby stwierdzić czy fermentacja trwa należy sprawdzić czy nadal spada ekstrakt. Jeżeli przy pomiarach w odstępie np dnia lub dwóch ekstrakt jest ten sam, to znaczy, że drożdże zakończyły fermentacje.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Coś podobnego zauwazyłem u siebie z tym ektraktem, może jednak nie tak często jak u ciebie bombluje ale jednak bąbluje. zato pomiary areometrem od 2 tygodni takie same. Inna sprawa to nie wime czy to sie nie zakaziło. A jakich drożdży używasz? Tych z opakowania?

Edited by Ravage miodosytnik

drozdze uzylem te co byly w zestawie, w smaku nie bylo jakies gorzkie i nie smierdzi wiec mam nadzieje zę się nie zakazilo, zmierzyłem wlasnie i poziom piwa był do czerwonej lini:

piwo.png

Edited by damian511

1.006 FG to jest 1,5 BLG, czyli już prawdopodobnie po fermentacji.

Sprawdz przez kolejne dwa dni czy się nie zmienia i jeśli nie to można butelkować. 

W rurce bulka bo uwalnia się CO2 rozpuszczone w piwie - to normalna rzecz i bulkanie nie jest żadnym wyznacznikiem tego czy fermentacja trwa czy już jest po. 

Rurka umożliwia wypuszczanie CO2 i jednocześnie zamyka dosęp powietrza i róznych robaczków z zewnąrz, aby uniknąć zakarzenia - i to tyle.

Edited by msto