Skocz do zawartości

chłodnica


natrix

Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze powiedziawszy szczelinę to sobie wyobrażam ale na zupełnie otwarty gar to strach mi nie pozwala, ale czekam na więcej głosów to może strach przełamię i nic nie będę kombinował:(

Ja chłodzę bez pokrywki, bo nie bardzo jest jak ją założyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Szczerze powiedziawszy szczelinę to sobie wyobrażam ale na zupełnie otwarty gar to strach mi nie pozwala, ale czekam na więcej głosów to może strach przełamię i nic nie będę kombinował:(

Ja wsadzam gar do wanny pełnej zimnej wody i zostawiam bez przykrywki (co jakiś czas mieszam) . Nie miałem żadnej *wyraźnej infekcji. Swoją drogą wczoraj doszła do mnie przecudna chłodnica od Wesołego i zamierzam zrewolucjonizować process chłodzenia w moim browarze.

 

Pozdrawiam,

 

* wyraźna - to znaczy ja niczego podejrzanego nie czułem a piw było smaczne. Może być tak, że coś się wdarło ale nie namnożyło się do takiego rozmiaru aby przeszkadzało. Napewno dobrze jest dać dużo drodży w dobrym stanie wtedy zdominują środowisko i nie dadzą wiele szans pozostałym organizmom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą wczoraj doszła do mnie przecudna chłodnica od Wesołego i zamierzam zrewolucjonizować process chłodzenia w moim browarze.

Oj będzie rewolucja! Ja się zastanawiam jak mi się chciało chłodzić w wannie, długo to trwa, wody idzie masa... Teraz na jednej reklamie w TV zaczynam chłodzić, na kolejnej zapodaję drożdże :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą wczoraj doszła do mnie przecudna chłodnica od Wesołego i zamierzam zrewolucjonizować process chłodzenia w moim browarze.

Oj będzie rewolucja! Ja się zastanawiam jak mi się chciało chłodzić w wannie' date=' długo to trwa, wody idzie masa... Teraz na jednej reklamie w TV zaczynam chłodzić, na kolejnej zapodaję drożdże :([/quote']

Mam nadzieję, że nie będę żałował :)

Na ogół warzę w weekend. Startuję rano (8:00) i około 13 mam brzeczkę do chłodzenia. Wsadzam ją do wanny na chłodzenie a w tym czasie idę biegać - wracam, chwilę odsapnę a następnie zlewam do fermentatora i zadaję drożdzami.

Teraz będę musiał coś zmienić. Być może dzięki chłodnicy zacznę warzyć w tygodniu po pracy.

 

Pozdrawiam,

 

ps. Od dzisiaj gar będzie przykryty podczas chłodzenia aby zminimalizować ryzyko infekcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Mam pytanie do użytkowników chłodnic zanurzeniowych. Czy w momencie schładzanie brzeczka w garze jest odkryta czy macie jakieś "patenty" typu pokrywa z zamocowaną chłodnicą.... Myślę coś zrobić ale nie wiem jak podejść do tematu.

Miałem problem z infekcjami z chłonicą zanurzeniową, przypuszczam że to dlatego że chłodziłem bez przykrywki.

Wymyśliłem taki patent że nawiercę otwory w pokrywie garnka i przez nie przepuszczę chłodnicę.

Pokrywki są teraz do kupiena na Allegro za jakieś 14 zł, zamówiłem i będę miał jedną całą :cool:

Zaraz nawiercę i opiszę na forum jak poszła warka , bo dziś pilsa robię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te infekcje to raczej nie od chłodzenia bez przykrywki, chłodzę w otwartym garze już kilka lat i jeszcze nie załapałem infekcji.

Zupełnie bym nie wykluczał bo dużo zależy od czystości pomieszczenia.

 

Spróbuj zdezynfekować sprzęt jakimś silnym środkiem dezynfekującym może pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.