Skocz do zawartości

chłodnica


natrix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wybaczcie to zapewne durne i podstawowe pytanie: chcę dzisia zrobić chłodnicę (mam 15mb rurki miedzianej) - czy mam ją wymoczyc w czymś kwaśnym przed użyciem (np. potraktować octem), czy to nie jest konieczne?

Z góry dziękuję za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam,

Wybaczcie to zapewne durne i podstawowe pytanie: chcę dzisia zrobić chłodnicę (mam 15mb rurki miedzianej) - czy mam ją wymoczyc w czymś kwaśnym przed użyciem (np. potraktować octem), czy to nie jest konieczne?

Z góry dziękuję za pomoc!

a zmięknie ?

jak twarda miedź możesz też zagrzać powinna zrobić się bardziej plastyczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam miękką, tylko cały czas mi się kołacze po głowie, że ponoć trzeba potraktować czymś kwaśnym, żeby nie wchodziła w rekację z piwem, które też ma kwaśny odczyn. Ale nie jestem w stanie przypomnieć sobie gdzie takie coś wyczytałem i czy faktycznie wyczytałem, więc dla pewności pytam.

A o zmiękczaniu to nawet nie pomyślałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to konieczne.

Umyj ją i wygnij, potem na 10' przed końcem chmielenia (wypłukaną z wierzchu) wsadzasz do garka i gotujesz.

Po wystudzeniu piwa po prostu ją myjesz wodą z wierzchu, lepiej od razu żeby nic na niej nie zaschło.

Wewnątrz się nie przejmuj tam i tak płynie chłodziwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamocz ją w occie a będziesz miał piękną zielono-niebieską patynowaną rurkę :) . Raczej z tym pomysłem bym się wstrzymał.

Patyna jest trująca. :)

hmm zacytuje książkę

"Spiralę chłodzącą należy przed jej pierwszym użyciem oczyścić wodnym roztworem octu. W przeciwnym razie "oczyści się" sama w chemicznie kwaśnej brzeczce."

i jeszcze jeden cytat

"Kwas octowy jest dobrym środkiem czyszczącym do urządzeń z miedzi, szczególnie w przypadkach pierwszego oczyszczania"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwas octowy jest na tyle mocny że rozpuszcza tlenek miedzi którym normalnie jest pokryta miedź. Pod wpływem tlenu z powietrza i wilgoci tworzy się na powierzchni tlenek miedzi CuO. Kwas octowy go rozpuszcza pozostawiając samą miedź, której kwas octowy nie jest w stanie naruszyć bez wsparcia jakiegoś utleniacza. Ot cała historia. I rzeczywiście jak się włoży miedź pokrytą tlenkiem do gotującej brzeczki to się ładnie czyści do gołej miedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Chyba przed użyciem lekko przeczyszczę roztworem octu. Tak wyczytałem w "Domowym warzeniu piwa" Lehrla (chyba na niego powoływał się też tieroo), ale widzę, że zdania są podzielone. Tak czy siak, dzisiejszy dubbel, co się właśnie zaciera, będzie już chłodzony chłodnicą, a nie w brodziku :)

:)

Edytowane przez natrix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miedź idealnie się czyści octem z wodą utlenioną lub jakimś innym utleniaczem. Chodzi by roztwór był kwaśny i miał w sobie utleniacz.

Może być np ocet + woda utleniona

ocet + kilka ml wybielacza

kwasek cytrynowy + domestos itp

czyści do gołej miedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamocz ją w occie a będziesz miał piękną zielono-niebieską patynowaną rurkę :) . Raczej z tym pomysłem bym się wstrzymał.

Patyna jest trująca. :)

hmm zacytuje książkę

"Spiralę chłodzącą należy przed jej pierwszym użyciem oczyścić wodnym roztworem octu. W przeciwnym razie "oczyści się" sama w chemicznie kwaśnej brzeczce."

i jeszcze jeden cytat

"Kwas octowy jest dobrym środkiem czyszczącym do urządzeń z miedzi' date=' szczególnie w przypadkach pierwszego oczyszczania"[/quote']

Sprawdziłem. Faktycznie moczenie w occie nie musi skończyć się spatynowaniem miedzi. Dzieje się tak wtedy gdy w powietrzu znajduje się dużo CO2 i gdy nie dokładnie się ją wysuszy. Napisałem tak ponieważ kiedyś bawiłem się w patynowanie i robiłem to właśnie poprzez przecieranie przedmiotów miedzianych szmatką nasączoną octem.

 

 

Co złego to nie ja. :)

 

PS. Jeśli chodzi o patynowanie to polecam książkę "Chemia dla kolekcjonera" S.Sękowskiego. :)

Edytowane przez danko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm zacytuje książkę

"Spiralę chłodzącą należy przed jej pierwszym użyciem oczyścić wodnym roztworem octu. W przeciwnym razie "oczyści się" sama w chemicznie kwaśnej brzeczce."

Ale po co, myślisz że miedź po pierwszym użyciu się nie utlenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

najbardziej wydajne są chłodnice przepływowe, możesz albo kupić wymiennik ciepła (jest w piwodzieju) albo sobie zrobić wymiennik rurowy. Masz rurkę miedzianą którą wciskasz w wąż ogrodowy. Rurka środkiem płynie brzeczka a wężem zimna woda. teraz nie mogę znaleźć ale na forum gdzieś były zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo zrobić na wzór chłodnicy do destylatu. Zrobiłem parę testów na krótkiej 3 metrowej chłodnicy i teraz, dzięki uprzejmości Wesołego, składam z 10 mb rurki. I twierdzę, że takie rozwiązanie jest bardziej ekonomiczne od zwykłej chłodnicy zanurzeniowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda kosztuje to fakt.

Ja na przykład wodę z chłodnicy wlewam do zatkanej wanny. Na schłodzenie całej brzeczki potrzebuje około pół wanny wody ( wedle licznika wyszło mi 0,11 m3 czyli jakieś 0,83 zł wedle stawki 7,60 za metr). A zebrana woda służy do mycia wszystkiego co pozostaje po warzeniu.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wodę z chłodnicy używam do odmaczania pustych butelek lub/i mycia sprzętu. Nie przesadzałbym z oszczędnością, wymiennik płytowy fajna rzecz ale ilość warek po jakiej jego koszt zwróciłby się jest nie adekwatna do zaoszczędzonego czasu w moim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety w bloku studni sobie nie wykopie :P a te 12.06 to netto. :D Na wodę jak pamiętam dobrze VAT to 7% ale musiał bym na rachunek spojrzeć.

Edytowane przez Marmur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.