Skocz do zawartości

Pozdrowienia ze Śląska


shayboos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Na początku wypada mi się przedstawić. Na imię mi Maciej.

To może tyle o sobie :) Mieszkam w Zabrzu w dzielnicy Rokitnica. I tyle chyba na razie na serio wystarczy.

 

Na waszym forum bywam już od czasu gdy obejrzałem filmik "Jestem Piwowarem Domowym" jeszcze w styczniu. I za ten filmik na początku pragnę Wam podziękować, bo inaczej nigdy bym chyba nie wpadł na to, że piwo można zrobić w domu. I to nie byle jakie piwo. A piszę dopiero teraz, ponieważ jestem już po degustacji mojego pierwszego piwa (w dodatku z okazji narodzin mojego syna :) ), co prawda z brew-kita ale chcę po kolei zdobyć doświadczenie. Uważam więc, że dopiero teraz wypada mi nazwać się początkującym piwowarem domowym, który może zabrać głos. Piwko - Pilzner (brewmaker's Pilsener Lager - przed dodaniem drożdży miał 11°Blg -za bardzo rozwodniłem uzyskując 23 litry brzeczki, przed butelkowaniem poniżej 3°Blg )- muszę przyznać, że mimo bycia moim pierwszym, w dodatku robionym bez doświadczenia no i z brew-kita bardzo mi smakuje - zwłaszcza ten posmak drożdży kojarzący mi się z pszeniczniakami, które od czasu do czasu kupowałem podoba mi się. Nawet nie doczekałem pełnego leżakowania (niecałe 2 tygodnie) bo kilka granatów zalało mi kuchnię i piwnicę :) a to wszystko przez nierówne wymieszanie zielonego piwka z pożywką do refermentacji ... no ale nieważne - czegoś mnie to też nauczyło. Przede mną kolejne doświadczenia - w najbliższym czasie czeka mnie zrobienie koźlaka, a jeśli dobrze pójdzie mam nadzieję wybrać się na festiwal birofilia 2010 i podpatrzeć na warsztatach innych piwowarów...

No i się rozpisałem...

 

 

Cieszę się, że wreszcie mogłem coś napisać na tym Forum.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwo i jego proces tworzenia to jak najbardziej fantastyczne hobby.

Co do bogatej tradycji na Śląsku to jedynie boli bardzo, że zabrzański browar (kiedyś piwo Górnośląskie jak niektórzy pewnie pamiętają) wykupiony przez Van Pur robi obecnie gorsze niż przeciętne piwo. Ale może kiedyś się to zmieni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.