Skocz do zawartości

Szkodniki w słodzie/płatkach


Glowa

Rekomendowane odpowiedzi

Zalęgło mi się w mieszkaniu w okolicach magazynu słodów/płatków (jak szumnie nazywam jeden z kątów w mojej sypialni) jakieś robactwo. Opanowało słód pszeniczny, słody karmelowe, płatki pszenne, płatki żytnie. Co ciekawe, występuje zarówno w otwartych workach słodów, jak i kilku zamkniętych fabrycznie opakowaniach płatków. Czy ktoś wie, co to za ustrojstwo i czy jest w stanie dobrać się do zamkniętego foliowego opakowania(zastanawiam się, czy to dziadostwo przyszło ze słodu i dobrało się do płatków czy odwrotnie)? Czy to wołek zbożowy? Wywaliłem zapasy słodu/płatków, odkurzyłem dokładnie chatę, od teraz będę kupował maks 5 kilogramowe opakowania i trzymał je w szczelnych wiadrach. Kupię jakiś preparat na te dziadostwo, ale muszę wiedzieć co to jest, spotkał się ktoś z was z czymś podobnym?

 

68301649_647311282443176_5769585613468598272_n.thumb.jpg.2a7d5c83eae20a2cb1d8ac5874389543.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie dobra rada. Ale dobry żart :)

Wciornastki mają tę samą cechę co inne zwierzeta. Jak coś zjedzą, to musza potem wydalić metabolit i częsci niestrawione. Nie dośc, ze to nie jest smaczne dla większości z nas, to i nie zdrowe.Gdyby kolega tego miał kilka ton, można mysleć o minimalizacji strat. Ale te kilka kilogramów przeznaczyłbym na pasze dla ptaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem je niedawno. Przyjechały z pewnego sklepu piwowarskiego czego nie zauważyłem od razu, rozpakowałem słód, ześrutowałem i użyłem. Resztę w worku zakleiłem taśmą i wrzuciłem do szafki (magazynu słodów). Efekt był taki że piwo i tak było dobre, a te france wlazły do kilku napoczętych worków i trzeba było wywalić kilka kg. Na szczęście dosyć szybko zauważyłem bo jakbym miał do wywalenia kilkadziesiąt kg to by bolało wtedy. 

Myślę, że gdyby użyć słodu z tymi robaczkami to i tak nic by się nie stało bo wszystko się wygotuje. 

Kto nigdy nie zjadł śliwki z robakiem niech pierwszy rzuci kamieniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze wyglada mi to na popularnego wolka zbozowego.

Jesli nie masz tam potwornych ilosci tego to przebiez i zuzyj jak najszybciej, a reszte wyrzuc zanim Ci sie to cholerstwo rozpleni.

Na przyszlosc nie przechowuj zbyt wielkich ilosci slodu i zwroc uwage rowniez na warunki przechowywania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.