Jump to content

Szkodniki w słodzie/płatkach

Recommended Posts

Zalęgło mi się w mieszkaniu w okolicach magazynu słodów/płatków (jak szumnie nazywam jeden z kątów w mojej sypialni) jakieś robactwo. Opanowało słód pszeniczny, słody karmelowe, płatki pszenne, płatki żytnie. Co ciekawe, występuje zarówno w otwartych workach słodów, jak i kilku zamkniętych fabrycznie opakowaniach płatków. Czy ktoś wie, co to za ustrojstwo i czy jest w stanie dobrać się do zamkniętego foliowego opakowania(zastanawiam się, czy to dziadostwo przyszło ze słodu i dobrało się do płatków czy odwrotnie)? Czy to wołek zbożowy? Wywaliłem zapasy słodu/płatków, odkurzyłem dokładnie chatę, od teraz będę kupował maks 5 kilogramowe opakowania i trzymał je w szczelnych wiadrach. Kupię jakiś preparat na te dziadostwo, ale muszę wiedzieć co to jest, spotkał się ktoś z was z czymś podobnym?

68301649_647311282443176_5769585613468598272_n.thumb.jpg.2a7d5c83eae20a2cb1d8ac5874389543.jpg

To chyba nie dobra rada. Ale dobry żart :)

Wciornastki mają tę samą cechę co inne zwierzeta. Jak coś zjedzą, to musza potem wydalić metabolit i częsci niestrawione. Nie dośc, ze to nie jest smaczne dla większości z nas, to i nie zdrowe.Gdyby kolega tego miał kilka ton, można mysleć o minimalizacji strat. Ale te kilka kilogramów przeznaczyłbym na pasze dla ptaków.

Miałem je niedawno. Przyjechały z pewnego sklepu piwowarskiego czego nie zauważyłem od razu, rozpakowałem słód, ześrutowałem i użyłem. Resztę w worku zakleiłem taśmą i wrzuciłem do szafki (magazynu słodów). Efekt był taki że piwo i tak było dobre, a te france wlazły do kilku napoczętych worków i trzeba było wywalić kilka kg. Na szczęście dosyć szybko zauważyłem bo jakbym miał do wywalenia kilkadziesiąt kg to by bolało wtedy. 

Myślę, że gdyby użyć słodu z tymi robaczkami to i tak nic by się nie stało bo wszystko się wygotuje. 

Kto nigdy nie zjadł śliwki z robakiem niech pierwszy rzuci kamieniem. 

Tak szczerze wyglada mi to na popularnego wolka zbozowego.

Jesli nie masz tam potwornych ilosci tego to przebiez i zuzyj jak najszybciej, a reszte wyrzuc zanim Ci sie to cholerstwo rozpleni.

Na przyszlosc nie przechowuj zbyt wielkich ilosci slodu i zwroc uwage rowniez na warunki przechowywania.

• 2 weeks later...