Skocz do zawartości

Gls wykluczył mnie z konkursu w Żywcu


Hasintus

Rekomendowane odpowiedzi

Zadzwoniła pani z firmy kurierskiej i oznajmiła że moja paczka uległa uszkodzeniu, wyciekła z niej jakaś ciecz o zapachu wina.

Jakiego wina? :beer: , przecież to piwo.

No i nie zastartuję.

Proszę napiszcie w jaki sposób wysyłacie swoje piwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne pudła styropianowe stosuje POCH do transportu odczynników chemicznych. Są w środku odpowiednio wycięte na 6 x 1L butelki. Po dodatkowym uszczelnieniu gazetą lub folią bąbelkową nic nie ma prawa się stłuc. Pytaj w jakiejś hurtowni z odczynnikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz z tej strony, przynajmniej mięli okazję w tym gls-ie poczuć zapach grand championa i nawet o tym nie wiedzieli :beer: a tak poważnie, to nie wiem czy miałeś opcję "ostrożnie" czy nie, ale ja mam złe doświadczenia z gls. Wysyłamy ostatnio dhl i jest ok, choć przez te upały też nie jestem pewien czy przesyłka się nie zagotowała, bo kurier pobrał ją w zeszły piątek a dostarczył podobno we wtorek, więc leżała pewnie na pace w aucie u tego matoła :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wysłałem dhlem i pocztą. Dhl szedł tydzień Łukasz odebrał z sortowni jedno poszło. Pocztą szło z piątku na wtorek i żadne nie strzeliło. Oni normalnie rzucają tymi paczkami, zwłaszcza ze ta w dhlu miała adnotacje że zawiera szkło. Każda butelka była owinięta pianką, i dodatkowo całość na sztywno styropianem. Zapakowane w gruby karton do przewozu chemikaliów. Usunąłem tylko oznaczenia co jest w środku żeby nie wzbudzały paniki :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wysłałem poczta polską przesyłkę na warunkach szczególnych: uwaga szkło, nie obracać +priorytet. Koszt 26zł. 4 piwa, a paczka ważyła 4,5kg. Wysłałem w poniedziałek o 14 we wtorek miałem już popołudniu informację, że piwa dojechały szczęśliwie. I się zdziwiłem, że tak szybko jak na pocztę polską :beer:

A za pakowane były tak:

 

343rud1.jpg

 

2jdrgwp.jpg

 

Pudło było wyłożone styropianem, a piwa zawinięte w dużą ilość gazet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do Częstochowy i Żywca wysyłałem po 3 i 4 but. Pocztą Polską, paczka zwykła. W każdej paczce walnęli po 1 but. No to do Częstochowy dosłałem normalną paczką, nie wiem czy doszło nie dostałem potwierdzenia.

Do Żywca pomyślałem, że jak i tak wysyłam jeszcze jedną paczkę, to wyślę jeszcze jedno piwo, ale nauczony doświadczeniem i że termin mnie gonił, był 8.06, a termin do 09.06. wysłałem PocztExem. Zabawa kosztowała 45zł, ale za to już następnego dnia dostałem maila z BA, że wszystko super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do Żywca (8 butelek) i Częstochowy (3 butelki) wysłałem Pocztą Polską, priorytetem na warunkach szczególnych (ostrożnie, szkło!). Piwa doszły w całości bez problemów (przynajmniej nikt takowych nie zgłaszał). Tak samo wysłałem 4 butelki do Poznania - też OK. Każda butelka zawinięta w folię bąbelkową albo piankę, upchnięte w karton, a puste przestrzenie wypchałem gazetami.

 

Z tego co widzę to PP sprawuje się lepiej niż firmy kurierskie, jeśli chodzi o przesyłanie piwa...

Edytowane przez Maryush
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wysłałem Pocztą jako paczka priorytetowa na normalnych zasadach. Przyłożyłem się do pakowania - gąbka, poduszeczki z foli, piankowe chrupki. Wszystko upakowane maksymalnie ciasno. Nikt z Częstochowy i BA problemów nie zgłaszał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wysyłam tylko pocztą, np. do Strzyżowa doszła w 1 dzień, do Dori w 4.

Nie robię żadnych oznaczeń, nigdy jeszcze nic nie rozbili.

 

Staram się zostawiać sporo miejsca między butelkami, wypełniam to jakimis papierami, foremkami po jajach itp. Podobno warto paczkę obwiązać sznurkiem, jak mają za co złapać, to mniej rzucają, kopią itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei kożystałem z usług DPD paczka nadana w srodę przed Bożym iałem, a w piatek dostałem potwierdzenie, że piwo dotarło. Butelki owinięte kilka razy filią bąbelkową, a na zewnątrz wielkimi literami ostrożnie szkło i dotarło całe. :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku wysłałem do Żywca 4 butelki Pocztą Polską paczką zwykłą i było ok.

W tym roku do Częstochowy 6 butelek pojechało Pocztexem. Bez strat.

Na konkurs Żywiecki wysłałem 25 butelek i z racji wielkości paczki transport Pocztexem wycenili na chyba 220 zł, tak więc wysłałem na warunkach szczególnych. Też bez strat.

Na spód i wierzch paczek położony styropian. Butelki postawione ściśle jedna przy drugiej, każda włożona do - tu uwaga - skarpety przeciętej na pół :) Cała wolna przestrzeń w paczce wypełniona gazetami, tak żeby butelki nie mogły się ruszać. Ogromną paczkę żywiecką obwiązałem sznurkiem i zrobiłem uchwyt u góry, żeby było za co chwycić i nie przyszło do głowy panom z poczty brać za spód i rzucać przy przenoszeniu.

Na razie system działa.

Także z demonizowanej przez niektórych Poczty Polskiej jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku wysłałem do Żywca 4 butelki Pocztą Polską paczką zwykłą i było ok.

W tym roku do Częstochowy 6 butelek pojechało Pocztexem. Bez strat.

Na konkurs Żywiecki wysłałem 25 butelek i z racji wielkości paczki transport Pocztexem wycenili na chyba 220 zł, tak więc wysłałem na warunkach szczególnych. Też bez strat.

Na spód i wierzch paczek położony styropian. Butelki postawione ściśle jedna przy drugiej, każda włożona do - tu uwaga - skarpety przeciętej na pół :) Cała wolna przestrzeń w paczce wypełniona gazetami, tak żeby butelki nie mogły się ruszać. Ogromną paczkę żywiecką obwiązałem sznurkiem i zrobiłem uchwyt u góry, żeby było za co chwycić i nie przyszło do głowy panom z poczty brać za spód i rzucać przy przenoszeniu.

Na razie system działa.

Także z demonizowanej przez niektórych Poczty Polskiej jestem zadowolony.

220zł za trochę ponad skrzynkę piwa??? :o To złodzieje.

Za tyle to chyba paletę można kurierem wysłać. Jak nie dwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

220zł za trochę ponad skrzynkę piwa??? :o To złodzieje.

Za tyle to chyba paletę można kurierem wysłać. Jak nie dwie.

Też się zdziwiłem jak mi zaśpiewali cenę. Przy wadze mojej paczki 26 kg cena wysyłki Pocztexem wynosi 110 zł, a że rozmiar paczki przekroczył ich standardowy wymiar to mnożymy x2. A normalną przesyłką na warunkach szczególnych zapłaciłem ok. 60 zł. Dziwny cennik mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

220zł za trochę ponad skrzynkę piwa??? :o To złodzieje.

Kopyr' date=' takie słowa w Twoich ustach (palcach)? Nie wierzę.[/quote']

No darko, a jak to można nazwać. No powiedzmy złodziejstwo użyłem w celu wzmocnienia przekazu, ale zdzierstwo jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

220zł za trochę ponad skrzynkę piwa??? :o To złodzieje.

Za tyle to chyba paletę można kurierem wysłać. Jak nie dwie.

Jedną "z hakiem". Rok temu była propozycja, aby piwa z Warszawy wysłać wspólną paletą do Żywca. Propozycja padła z braku wystarczającej ilości chętnych, ale proponowana cena takiego transportu to było 160zł brutto.

 

Żeby być w temacie. To co zrobili Hasintusowi to jest jakaś granda. :) Co z tego że uległa uszkodzeniu? Wszystkie butelki się potłukły??? Nie mogli dostarczyć tego tak jak było?

Ja dotychczas małe (do 4 piw) wysyłałem pocztą - każda butelka zabezpieczona gąbką i ciasno ułożona w skrzynce. W ten sposób wysłałem bez żadnych problemów 4 razy. A za piątym razem jedna butelka się potłukła. Ale mimo to zapakowali to w większe pudło i dostarczyli resztę do adresata.

 

Większe przesyłki wysyłamy kurierem, ale tu szczegóły zna Infam. W każdym bądź razie nigdy jeszcze nic nie potłukli. Pakowaliśmy w skrzynkę do piwa - każda butelka zabezpieczona ciasno gąbką, żeby się nie ruszała, a od góry jeszcze dodatkowo styropian. W tym roku zamiast w skrzynce plasikowej wysłaliśmy w skrzynce kartonowej. Tu też ciasno butelki w skrzynce + styropian z góry i boków. Mam wrażenie, że w tym roku zabezpieczyliśmy dużo gorzej niż rok temu. Ale doszło bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś chciałem wysłać piwo DHL'em. Pani kazała mi otworzyć. Nie bardzo mi się to uśmiechało wiec powiedziałem że to piwo na konkurs. Wtedy dowiedziałem się że produktów spożywczych nie można przesyłać. Wszystko byłoby o.k. gdyby nie to że jakiś wariat przesłał DHL'em atrapę bomby wiec musieli zaostrzyć rygory dotyczące przesyłek. Wysłałem poczteksem i przezornie nie mówiłem co jest w środku.

 

PS. Dotarły całe i zdrowe.

Edytowane przez danko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na konkurs Żywiecki wysłałem 25 butelek i z racji wielkości paczki transport Pocztexem wycenili na chyba 220 zł, tak więc wysłałem na warunkach szczególnych.

.

Zgadzam się z Kopyrem, że tocena, powiedzmy odrobinę wygórowana.

Jak juz wcześniej pisałem, korzystam DPD, ale przez zaprzyjaźnioną firmę, która ma z nimi podpisaną umowę i za wysłanie 16 piw zapłaciłem 20zł/netto. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

choć przez te upały też nie jestem pewien czy przesyłka się nie zagotowała, bo kurier pobrał ją w zeszły piątek a dostarczył podobno we wtorek, więc leżała pewnie na pace w aucie u tego matoła :)

hehe, to masz kuzyn, pasteryzowane :)

 

 

Mnie rozbili na Poczcie Polskiej jedną butelkę, kopyrowi także.

 

Gdy nadawałem nową paczkę, to się pytam czy można nadać z dopiskiem ostrożnie czy jakoś tak. Pańcia powiedziała, że można ale kartonik musi być w ramie drewnianej, hehehehehe :)

 

Banda debili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że co poczta i kobita siedząca na poczcie to jest inaczej. U mnie np. nie stawiali takich warunków za taką przesyłkę. Tylko potrzepała paczką, czy dobrze jest zabezpieczona i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.