Jump to content
Bojar

Butelka 2 litrowa

Recommended Posts

1 godzinę temu, Bojar napisał:

Witam wszystkich,

czy bezpieczne jest butelkowanie piwa w takich butelkach 2-litrowych:

http://spiritferm.biz/pl/p/Butelka-PALLA-2L-zamkniecie/1199

Ile glukozy mam mniej więcej dać żeby nie wybuchło a było w miarę dobrze nagazowane?

Jeśli w sklepie jest opis, że do piwa i cydru to myślę, że ok. Ale szkoda piwa na 2l. Chyba, że zawsze pijesz minimum 2litry :)  Jak chcesz z zamknięciem patentowym to kup 0,5l. 

Co do glukozy zrób syrop na całą warkę. Jeśli masz 20l to np 120g glukozy (zależy od rodzaju piwa ja do NEIPA sypię około 120g-130g) w około 700ml wody. Najlepiej zrobić by ekstrakt syropu był taki sam jak piwa - najlepiej się wtedy rozmiesza. 

Dzięki. Mam aktualnie 2 takie butelki 2 litrowe i chciałbym je wykorzystać. Spróbuję z tym syropem. Dotychczas sypałem do każdej butelki osobno glukozę. :)

Godzinę temu, Bojar napisał:

Dzięki. Mam aktualnie 2 takie butelki 2 litrowe i chciałbym je wykorzystać. Spróbuję z tym syropem. Dotychczas sypałem do każdej butelki osobno glukozę. :)

Nie baw się z miarkami - nie jest to równomierne do każdej butelki, dużo zabawy, przy 40 butelkach to aż nudne i nie miarodajne. Mało kto się w to bawi. Szybciej przeliczyć ilość glukozy, rozpuścić w wodzie, wlać do fermentora pustego, zlać do niego piwo nienapowietrzając i od razu się pięknie wymiesza i butelkować :) 

W dniu 27.07.2019 o 12:31, SynMojegoStarego napisał:

Tylko pamiętaj że muszą być do cydru lub do piwa.

To tak jak z płynem pod prysznic. Nie używaj w wannie.