Skocz do zawartości

Czapa drożdży po fermentacji


ronson

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Hefeweizen, 13.5 BLG (wiem, trochę za dużo jak na hefeweizena), fermentacja - 16 dni w 19-20 stopniach, drożdże WB-06

Chciałem dzisiaj rozlewać, a na piwie jeszcze spora czapa drożdżowa.

Pobrałem próbkę do zbadania BLG, wyszło 2.5 (tyle ile z FFT), w smaku bardzo dobre, żadnych niepokojących smaków nie wyczułem.

Czekam 3 dni i znowu zbadam próbkę.

Miał ktoś kiedyś coś podobnego?

 

 

hefe1.jpg

hefe2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, ronson napisał:

Cześć,

Hefeweizen, 13.5 BLG (wiem, trochę za dużo jak na hefeweizena), fermentacja - 16 dni w 19-20 stopniach, drożdże WB-06

Chciałem dzisiaj rozlewać, a na piwie jeszcze spora czapa drożdżowa.

Pobrałem próbkę do zbadania BLG, wyszło 2.5 (tyle ile z FFT), w smaku bardzo dobre, żadnych niepokojących smaków nie wyczułem.

Czekam 3 dni i znowu zbadam próbkę.

Miał ktoś kiedyś coś podobnego? 

 

 

Tak, czasem tak się zdarza, nie tylko na WB-06 :)

Jak blg nie będzie już spadać, to spokojnie możesz butelkować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tych drożdżach to jest normalna sytuacja - tzn. nie "spadają" jak np. US-05 Pozostaje sprawdzać czy BLG spada więc dobrze kombinujesz. Jak na tą chwilę masz 2,5 BLG to raczej do 0 już nie zejdzie, ale to jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A mieliście kiedyś coś takiego? Piwo wczoraj rozlane, w kilku butelkach na górze utworzyła się czapa drożdży, taka sama jak w fermentorze.

Opadnie to?

Zależy mi na tym bo piwka chciałem dać na prezent.

 

67287098_431052170813590_6812713348669374464_n.jpg.45f680f528b359a119c64ca8510c10fc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, Jancewicz said:

A filtrowałeś / oddzielałeś piwo od drożdży przed butelkowaniem? Czy też robiłeś rozlew bezpośrednio z wiadra, w którym zachodziła fermentacja?

Przelewałem do nowego wiadra, żeby rozmieszać z roztworem cukru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, ronson napisał:

 

A mieliście kiedyś coś takiego? Piwo wczoraj rozlane, w kilku butelkach na górze utworzyła się czapa drożdży, taka sama jak w fermentorze.

Opadnie to?

Zależy mi na tym bo piwka chciałem dać na prezent.

 

67287098_431052170813590_6812713348669374464_n.jpg.45f680f528b359a119c64ca8510c10fc.jpg

 

Opadnie, ale to chwilę potrawa i będzie dużo osadu na dnie. Po refermentacji daj piwo do niskiej tempeartury, najlepiej w okolicach kilku stopni powyżej zera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, korzen16 said:

 

Opadnie, ale to chwilę potrawa i będzie dużo osadu na dnie. Po refermentacji daj piwo do niskiej tempeartury, najlepiej w okolicach kilku stopni powyżej zera.

Otworzyłem dwie butelki 0.3 i wszystkie wyszły. W smaku bardzo dobre, brak oznak infekcji. Przed otwarciem nie schłodziłem piwka, a miałem już tak, że po refermentacji bez schłodzenia wychodziły a po schłodzeniu (i nawet ponownym ogrzaniu) nic się nie działo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ronson napisał:

Otworzyłem dwie butelki 0.3 i wszystkie wyszły. 

Bo w butelce jeszcze dużo śmieci pływa . Po opadnięciu wszystkiego będzie lepie. Dlatego musisz sklarować piwo w butelce. Więc albo w normalnej temperaturze ale długo, albo do zimnego i będzie szybciej. Tak czy inaczej w butelce musi być klarownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minutes ago, korzen16 said:

Bo w butelce jeszcze dużo śmieci pływa . Po opadnięciu wszystkiego będzie lepie. Dlatego musisz sklarować piwo w butelce. Więc albo w normalnej temperaturze ale długo, albo do zimnego i będzie szybciej. Tak czy inaczej w butelce musi być klarownie.

Właśnie czasu nie ma, więc raczej szybko :D Dzięki za odpowiedź, bardzo się bałem o to piwko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.