Skocz do zawartości

Kuchenka elektryczna


JakubS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zaczynam coraz powazniej myslec o zrobieniu pierwszej warki lecz troche sie boje ze moge nie utrzymac wymaganych temperatur

przez odpowiedni czas ...

 

Czy ktos z kolezanek/kolegow korzysta podczas wazenia z kuchenki elektrycznej czy tez wszyscy bez wyjatku jada na gazie?

 

Pozdrawiam,

Jakub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś próbowałem grzać kuchenką elektryczną i bardzo trudno było utrzymać temperatury. Płyty grzejne mają dużą bezwładność i po wyłączeniu jeszcze podnoszą temperaturę zacieru. Trzeba zdejmować cały gar z kuchenki żeby nie przegrzać. Poza tym płyty dłużej się nagrzewały. Jednym słowem koszmarne to było warzenie. Nie warto sie męczyć na kuchence elektrycznej, chyba że chcesz robić piwo z ekstraktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zaczynam coraz powazniej myslec o zrobieniu pierwszej warki lecz troche sie boje ze moge nie utrzymac wymaganych temperatur

przez odpowiedni czas ...

 

Czy ktos z kolezanek/kolegow korzysta podczas wazenia z kuchenki elektrycznej czy tez wszyscy bez wyjatku jada na gazie?

 

Pozdrawiam,

Jakub

używam kuchenki elektrycznej + grzałki zanurzeniowej 2000W do gotowania

do zacierania też użwałem kuchenki i w sumie nie było źle, ale osobiście polecam lodówkę turystyczną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje kupić kociołek do pasteryzacji z lidla.

Proszę zauważ że jest on w Irlandii, co prawda są tam Lidl'y ale niekoniecznie mają identyczną ofertę co w Polsce.

A no i z gazem w Irl to nie za bardzo, tam prawie wszystkie kuchenki są elektryczne

 

j.w. Proponuję warzyć na kuchence elektrycznej z dodatkowo zanurzoną grzałką elektryczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zaczynam coraz powazniej myslec o zrobieniu pierwszej warki lecz troche sie boje ze moge nie utrzymac wymaganych temperatur

przez odpowiedni czas ...

Polecam http://www.kcm-catering-equipment.co.uk/acatalog/Manual_Fill_Water_Boilers.html - Apollo 40L

 

Co prawda sam dopiero czekam na dostawe ;-) , ale naczytalem sie samych pozytywnych rzeczy na temat tego typu "urny" na roznych forach... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam' date='

 

Zaczynam coraz powazniej myslec o zrobieniu pierwszej warki lecz troche sie boje ze moge nie utrzymac wymaganych temperatur

przez odpowiedni czas ...[/quote']

Polecam http://www.kcm-catering-equipment.co.uk/acatalog/Manual_Fill_Water_Boilers.html - Apollo 40L

 

Co prawda sam dopiero czekam na dostawe ;-) , ale naczytalem sie samych pozytywnych rzeczy na temat tego typu "urny" na roznych forach... :-)

genialne cacko jako HLT i Kettle, ale nikomu nie radzilbym w tym zacierac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, ale nikomu nie radzilbym w tym zacierac.

Powiedz to chlopakom z antypodów ;-)

 

http://www.aussiehomebrewer.com/forum/index.php?showtopic=36094

 

Buduje na podstawie takiego 40L gara i pompki 6,5L/min cos w stylu super-prostego RIMSa... przefotografuje caly proces jak juz rusze i pochwale sie osiagnieciami ;-)

Edytowane przez alkos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z kolezanek/kolegow korzysta podczas wazenia z kuchenki elektrycznej czy tez wszyscy bez wyjatku jada na gazie?

Ja nie mam wyjścia, bo nie mam gazu, a a postawienie taboretu w kuchni w bloku nie wchodzi w grę.

Tak więc daje się warzyć na płycie elektrycznej. Najlepiej jednotemperaturowo, ale można też z przerwami, tylko trzeba naprawdę dużo mieszać, żeby uniknąć przegrzań. No i rzeczywiście zdjąć z palnika po podgrzaniu do zadanej temperatury, bo jeszcze długo grzeje mimo wyłączenia.

A w czasie chmielenia trzeba się wspomagać grzałkami...

Tak więc nie można powiedzieć, że to bardzo konfortowa sytuacja, ale zatarłem już na na tej kuchni już ponad 120kg słodów, czyli daje się. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

' date=' ale nikomu nie radzilbym w tym zacierac.[/quote']

Powiedz to chlopakom z antypodów ;-)

 

http://www.aussiehomebrewer.com/forum/index.php?showtopic=36094

 

Buduje na podstawie takiego 40L gara i pompki 6,5L/min cos w stylu super-prostego RIMSa... przefotografuje caly proces jak juz rusze i pochwale sie osiagnieciami ;-)

No ok, ale jak widzisz nikt nie podgrzewa zacieru w tym garze :) Jest użyty tylko i wyłącznie jako pojemnik z gorącą wodą. Do tego trzeba porządnie opatulić całość śpiworkiem. Do tego lepszy jest coolbox. No i brzeczka będzie bardziej klarowna no i można wysładzać jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja 3/4 swoich warek robiłem na normalnej płycie elektrycznej i faktycznie trzeba gar zestawiać,ale nie widzę w tym jakiegoś gigantycznego problemu... (używam garnka z bardzo grubym dnem ze stali nierdzewnej).

Jedynie czas oczekiwania na zagotowanie brzeczki był relatywnie długi w stosunku do gotowania na palniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja używam kociołka z lidla z czymś ala HERMS i udaje mi się ostatnio utrzymywać temp z dokładnością do 1 stopnia. A podgrzewanie jest załatwiane bardzo szybko bo jest duża cyrkulacja brzeczki bo pompa ma koło 20 litrów na minutę, więc współczynnik wnikania ciepła do brzeczki jest większy niż w zwykłym garze i 0 przypaleń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby bylo smieszniej to gaz do domu mam doprowadzony i caly system grzewczy jest w oparciu o piec gazowy.

 

Alkos - pomysle o takim garze, wolalbym taboret ale nie nawet nie wiem czy udaloby mi sie tutaj gdzies butle nabic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, ale jak widzisz nikt nie podgrzewa zacieru w tym garze

A w czym widzisz problem? :-) Worek z ziarnem odizolowany od grzalki odwroconym durszlakiem, wlaczasz grzanie i mieszasz albo pompujesz...

Nie widzę, tylko podtrzymuje moje zdanie.

Nie radzę nikomu używać tego jako kadź zacierną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie radzę nikomu używać tego jako kadź zacierną :)

Ciagle tylko nie wyjasniles dlaczego :)

Może rozwinę temat.

Jeśli ktoś prowadzi "elektryczny" browar rzemieślniczy. To moim zdaniem najlepiej się sprawdza trójstopniowy browar. HLT--->mash tun--->kettle.

Łatwo skopiować ten system w domu. Lodówka turystyczna z filtratorem i zaworkiem to wydatek poniżej 100zł.

Kontrola nad wysladzaniem i brzeczka zapewne nie jest klarowna bez porzadnej filtracji przy uzyciu worka.

No i brak możliwości utrzymania stałej temperatury zacierania. Dobrze zaizolowana kadz zacierna potrafi stracić 1-1,5°C w ciągu 60 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.