Skocz do zawartości

Styropianowa lodówka do leżakowania piwa w butelkach


Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Forumowicze

 

Dziś udało mi się sklecić dwie styropianowe lodówki na fermentatory. Czemu dwie? Bo mi sprzedać na arkusze nie chcieli. :( Ale sprytnie zagadałem i zaproponowali mi rabat na prawie 20 zł na styropianie za pakę więc zamiast 60 zł zapłaciłem za nią 40zł :D

 

Ale do rzeczy. Wszędzie piszą, że należy i warto po od fermentowaniu piwa w butelkach należy schłodzić je do 15 stopni i trzymać parę tygodni. No ale, że moja dostępna piwnica pozwala mi tylko na okolice 20 stopni to nie poszaleje.

 

Z nadmiernej ilości styropianu i ścinków poustawiałem zarys takiej lodówki.

 

Niestety nie da rady włożyć kraty na kratę bo zabrakło oczywiście około 2 centymetry - bo jakby też miało być idealnie co nie?

 

No więc tak lodówka pomieści na pewno 2 kraty (40 browarów). W nie powkładam na każdą skrzynkę jeszcze 12 browarów tak jak na zdjęciu. Ile z boku wejdzie nie wiem, ale warka 23 l wejdzie jedna na pewno, ale sądzę że wejdą dwie. Nie wiem tylko jaki wpływ będzie mieć na to wszystko sąsiedztwo bliskie zamrożonych butelek i piwa.

Argumentowanie że nic mi nie szkodzi spróbować nie przemawia do mnie XD Bo jak się uprę to jeszcze jedną lodówkę na fermentor zrobię, a nawet dwie. Pójdę do urzędu celnego i zgłoszę założenie browaru ?

 

67462150_487307998731285_698088737157939200_n.jpg

67211831_348957352708437_3911754740299464704_n.jpg

67414372_507394516683033_6436502852381704192_n.jpg

Edytowane przez Ravage miodosytnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wadą takie rozwiązania - bo robiłem kiedyś podobnie - jest to że temperatura piwa w skrzyni ma straszne wahania... Kilka warek tak trzymałem, i potem piana w tych piwach bardzo szybko się redukowała... Nie mam oczywiście pewności, czy decydującym czynnikiem były wahania temperatury, ale za https://www.wiki.piwo.org/Czynniki_wpływające_na_jakość_piany na pewno to nie pomagało...

Edytowane przez rkkr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.