Skocz do zawartości

Robienie piwa z brewkitu - moje pytania i dobrne problemy


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 10.08.2019 o 13:09, Ravage miodosytnik napisał:

Pomiary zrobione

 

Kupiłem drugi areometr i on pokazuje jak by o poł stopnia mniej w stosunku do starego ;/ Według starego na stoucie jest 4 blg (s-04)nadal a na lagerze jest 3 blg nadal (jakieś suchary coopersa). Tego lagera przepuściłem przez filtr od kawy nadal mętny :/

 

 

Obecnie schłodziłem dwa fermentory do temperatury 13,5 stopnia. wczoraj koło 18 rozpocząłem schładzanie. Moje pytanie czy jutro koło takiej godziny będę mógł już to butelkować czy z tym schłodzonym czekać jeszcze dobę.

Zanim kupisz kolejny aerometr warto zrobić test działania aktualnego. Woda destylowana - powinno być zero. Później np 10g cukru rozpuść w 90ml wody i sprawdz czy pokazuje 10BLG. Oszczędzisz troche. Czasami ta skala na papierku w srodku lubi się odkleić i może mylnie wskazywać wynik. 

 

W dniu 10.08.2019 o 14:47, Ravage miodosytnik napisał:

Chyba mam problem z amber ale - było 11 blg a jest coś między 4-5 blg rozpocząłem fermentację w zeszły piątek przy jakiś 15 stopniach? jest to możliwe że one bedą potrzebowały dłuższego czasu na dofermentowanie się w wyższej temperaturze? chyba nie potrzebnie to schłodziłem do tych 16 stopni z 22

 

 

Czy może dodać drożdży jeszcze?

Ile litrów piwa, jakie drożdze, świeże? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem drugi areometr nie ze wzgledu na podejrzenie ze ten zle działa czy coś. kraniczanke pokazuje na 0 zresztą walne osobny temat na temat pomiarów areometrem. drugi areometr był mi potrzebny akurat do domu nie do mieszkania.

 

drożdze s-04 tutaj i tutaj świeżo kupione. ilośc piwa tutaj i tutaj 23l +/- brewkit i ekstrakt po terminie

 

gotowałem jedno i drugie około 30-40 min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.