Skocz do zawartości

Mokra chłodziarka do piwa, proszę o pomoc w budowie


Sqadak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od niedawna keguje piwo do petów, chciałbym zaopatrzyć się w jakąś chłodziarkę i wymyśliłem żeby 5m miedzianej rurki 6mm w środku zwinąć w chłodnice (piwo przepuścić przez tą rurkę) i wkładać do garnka z zimną wodą, miało by to pojemność około 100ml (ile ma oryginalna chłodziarka). Dodam że to by było chłodzenie takie na wieczór żeby nalać z 5 piw, na większą imprezę schlodzilbym całą beczkę. I w końcu jak miała by się taka chłodnica do długości węża piwnego, żeby piwo się nie pieniło nadmiernie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba blad, 100ml to bardzo malo, 5metrow rurki troche miejsca zajmuje. Sam sie nad tym zastanawialem, mozna kupic gotowa wezownice od majfrendow z nierdzewki, co do dlugosci weza to wlasnie wczoraj o tym czytalem, nie powinnobyc problemu, trzeba by ttlko odpowiednie cisnienie ustawic na manometrze, mozna to przeliczyc. Jednak ja keguje do cornelisow 9litrowych, mam juz 8, wszystkie po elektropolerowaniu, i jeszcze nie probowalem nalaz jednego kufla i zostawic na dluzejniz 3dni, co za tym idzie wole schladzac caly keg, a pozniej do kegeratora zrobionego ze styroboxu, wkladam czasami wklady turystycze, petainer jest dosc duzy i ciezki lepiej by bylogdyby byl caly czas w lodowce bez potrzeby przenoszenia go

Wysłane z mojego H9436 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po pierwszych testach i wychodzi mi tak że: chłodnica o średnicy wewnętrznej 4mm i długości 3.5m schlodziła wodę o temperaturze początkowej 23.9C do 18.4C, chłodnica była zanurzona w garnku z wodą o temperaturze 8.5C, prędkość przepływu to 0.7l/min. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.