Skocz do zawartości

zapomniałem ześrutować słody


sali

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pilną pomoc, nie zauważyłem że w zestawie do robienia piwa słody nie były ześrutowane. Miałem dużo rzeczy na głowie i po prostu wsypałem bez przyglądania się. W każdym razie drożdże zadałem w nocy jak się piwo schłodziło. To jest alt, balingomierz pokazał 12...

Wylać to czy, jednak robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw wylać zawsze zdążysz tym bardziej że coś tam się zatarło i jest cukier w brzeczce. Dziwne że aż tyle blg Ci wyszło na nie ześrutowanym słodzie chociaż nie wiem w ile celowałeś i ile było słodu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dan737 napisał:

Zostaw wylać zawsze zdążysz tym bardziej że coś tam się zatarło i jest cukier w brzeczce. Dziwne że aż tyle blg Ci wyszło na nie ześrutowanym słodzie chociaż nie wiem w ile celowałeś i ile było słodu. 

Dziwne bo zestaw był na 12 blg. Wczoraj jak mierzyłem było dość późno w nocy i na zewnątrz było mi trochę ciężko odczytać, ale temperatura była jeszcze bliżej 25 stopni. Teraz sprawdziłem wychodzi 15 blg. Tyle że wyszło dużo mniej warki, bo w zbiorniku mam 16 litrów zamiast 22 (sporo odparowało podczas gotowania), być może to jest przyczyna.

Chyba na razie faktycznie poczekam, zaczęło dość mocno bulgotać teraz.

Edytowane przez sali
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, sali napisał:

Teraz sprawdziłem wychodzi 15 blg

Jeżeli wyszło mniej o wyższym ekstrakcie niż zakładany to wygląda że wszystko jest ok więc przeprowadź poprawnie fermentacje i powinno być git :) Nie miałem nigdy takiego przypadku żeby zacierać nie rozdrobniony słód ale na prostą logikę jeżeli ziarno oddało cukry to myślę że piwo się powinno udać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
17 minut temu, Pan Łyżwa napisał:

Bardzo ładne, zielone elementy wskazują na pleśń. Na moje do wylania.

Teraz już nie wiem bo w międzyczasie wlalem glukoze i lekko zmieszalem. Natomiast jest dużo białego grubego nalotu takiego matowego jak na serze plesniowym. 

Trudno wyleje. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.