Skocz do zawartości

Imprezy historyczne/arheologiczne...


danko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Widząc jak w innych wątkach rozmowy czasami schodza na tematy jw. Postanowiłem założyć taki watek na którym można będzie podyskutować na takie tematy. Zatem:

 

"Na każdym zebraniu jest taka sytuacja, że ktoś musi zacząć pierwszy"

 

Może od Grunwaldu zaczniemy. Chyba najbliższa i największa impreza tego typu. Wybiera się ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Wypada być. Ja niestety mógłbym tylko jako widz. Może kilka własnych piwek utorowałoby mi drogę w te miejsca do których nie każdemu wolno wejść :monster:

Jeszcze nie wiem ale urlop sobie zarezerwuję w tym czasie. Tak z ciekawości, jak tam jest? Jakieś imprezy dla plebsu ? :tort: Kramy z ciekawymi rzeczami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz byłem - nigdy więcej

 

Tłok, ciasnota, gdzieś w oddali maszerują przebrani rycerze z lewa na prawo i z powrotem. Alejka kramów ze standardową odpustowa tandetą. Po imprezie - najdłuższy korek w jakim stałem w życiu, dojazd paru km do szosy zajął ze 3 godziny.

 

Biskupin - podobnie. Samo oczekiwanie do kasy na zakup biletów to ok. 2 godziny, wewnątrz tłok jak w metrze, kolejki do kazdej "atrakcji".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Grunwaldu muszę się niestety zgodzi, nawet pomimo tego,że miałem okazje ogląda wszystko od zaplecza (mój kolega w tym roku jedzie po raz piąty,oczywiście jako inscenizator) i w zamkniętej strefie... Nie wyobrażam sobie jak można wytrzymac w tym tłumie samemu nie mówiąc już o dzieciach.

Co do Biskupina to będąc trzy razy na festynie nie pamiętam jakiś wielkich kolejek, ludzi było sporo to fakt,ale uważam,że sam festyn jest na tyle bogaty i ciekawy,że warto się trochę poprzeciskac. Może miałeś coder pecha i trafiłeś na jakąś zoorganizowaną grupę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam "Festiwal Słowian i Wikingów" 6-8 08 2010 http://www.jomsborg-vineta.com/ Napewno najciekawsza impreza w Polsce i jedna z ciekawszych w Europie.

Warto też odwiedzić poza festiwalem.

 

Polecam też "Dymarki Świętokrzyskie" 21-22.08. 2010 http://www.dymarki.pl/index1.php?go=aktualnosci&id=86

http://www.korzenie.gimnazjum.com.pl/

 

Na temat Biskupina nie wypowiem się, bo mój głos jest zdecydowanie subiektywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś byłem w Biskupinie w czasie festynu oczywiście. Też nie pamiętam szczególnie zatrważających kolejek. Może dla tego ze kupiłem bilet jako pierwszy :monster: . Koczowałem tam ze 2 dni bo koleś mi podał złą datę rozpoczęcia a nie chciało mi się wracać do domu :tort: .Fajnie było. Dla tego myślałem o Grunwaldzie. Z dzieckiem chciałem jechać.

Co do "Festiwalu Słowian i Wikingów" to słyszałem że niezła impreza. Może na to warto wziąść urlop?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w ten weekend w Parku Miejskim w Kaliszu jest impreza wyprawa po bursztyn- 1850 lecie Kalisza- duża impreza pokazująca okres rzymski.

Edytowane przez Mimazy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalisz to za daleko. Chociaż okres rzymski też ciekawy.

To w takim razie polecam Dymarki Świętokrzyskie- bliżej, fajna okolica, sporo czasu, można zaplanować jeszcze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo czasu więc można zaplanować wyjazd!! :)

Żonę, dzieci i wszelką rodzinę zabrać można, a nawet trzeba :)

Ja planuję beczkę pradziejowego Ale ;):okey:

 

PS w Kalszu bylo calkiem przyjemnie, poza malym drobiazgiem że bez sensu- Ptolomeusz pisal 1850 lat temu o Calisii, ale to bylo raczej na terenie Slowacji i nie mialo z naszym Kaliszem wiele wspólnego ;)

Oryginalny zapis wyglądal troche jakby zamiast calisia bylo calafior,więc powstalo haslo promocyjne "cud nad Prosną, gdzie kalafiory rosną, po 18,50 zl" :okey:

Poza tym Wikingowie na rzymskiej paradzie byli absurdem jak z "Monty Pythona:

Edytowane przez Mimazy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że nie sciągneli wojsk napoleońskich :) :) .

Tak sobie czekam aż w Gdańsku znowu wojska Napoleona zaczną walić z harmat. Bardzo efektowne widowisko.

Co do wyjazdów z rodziną to myślę o Biskupinie. Nie wiem jak najmłodszy to zniesie, zobaczy się jeszcze. Zostało trochę czasu. Może jakąś furmankę uda się do tego czasu skołować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.