Skocz do zawartości

Triple IPA - intensywny smak


Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim :)

W najbliższym czasie planuję swoją pierwszą warkę, w której chciałbym stworzyć mocno intensywną, słodkawą w smaku IPE.

Tak z smakowania dotychczasowych chciałbym stworzyć coś z gatunku Triple a może nawet Quad IPA. Tylko nie mam pojęcia jak się za to zabrać.

Macie może jakieś przepisy / wskazówki?

Chcę stworzyć piwo na bazie Citry, Mosaica i Amarillo.

Nie rozumię też do końca czy chmiel, który dodam do aromatu/smaku pod koniec mam po tych kilku minutach wyrzucić czy mogę je potem przełożyć i dalej trzymać w czasie fermentacji?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zacieranie rozpoczać od zestawów surowców z instrukcją. W sklepach piwowarskich masz pełen wachlarz gatunków.
Jak juz opanujesz podstawy procesu, zaczniesz się bawić w eksperymenty.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. 

Ja również jestem początkującym piwowarem. Dziesiątą warke będę warzył jutro. Dlatego napiszę jak ja zacząłem swoją przygodę z piwowarstwem. Może trochę Tobie to pomoże.

Jeśli chodzi o pierwsze warzenie polecam uzbroić się w odpowiednią dawkę teorii oraz zakupić gotowy zestaw w sklepie branżowym. A do tego najlepiej aby było to coś prostego, gdzie zacieranie odbywa się jednotemperaturowo, nie ma chmielenia na zimno, a wykorzystane drożdże będą mało wymagające. 

Ja osobiście wybrałem angielską ipe i szybko pożałowałem takiego wyboru. Piwo skopałem praktycznie na każdej fazie produkcji pomimo szczegółowej instrukcji warzenia. Przez co efekt końcowy był kiepski, ale nie zniechęciło mnie to, a wręcz przeciwnie. 

Polecam tobie na pierwszy strzał zestaw Pale Ale z niskim ekstraktem początkowym 10-12 (taki zestaw jest dostępny praktycznie w każdym sklepie internetowym). 

Następnie kiedy poznasz swój sprzęt i opanujesz podstawy możesz próbować czegoś trudniejszego i bardziej wymagającego. 

Pozdro i powodzenia. :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małymi kroczkami zaczynaj a nie od razu Triple IPA :D Spokojnie i powolutku, w piwowarstwie domowym ważna jest cierpliwość i spokojny rozwój, jak skoczysz na głęboką wodę to tylko się sparzysz tak naprawdę. Skorzystaj ze wskazówek Kolegi @Jerenek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.