Jump to content

Piwo, które pomaga


Pierre Celis
 Share

Recommended Posts

Czasem picie piwa, to po prostu picie piwa. A czasem może to być też coś więcej. Na przykład: drobna pomoc osobie w potrzebie

Piwo Grodziskie dla Michała

W ostatni weekend zadebiutowało Piwo Grodziskie z browaru Jan Olbracht. Jest to piwo, które zwyciężyło Viking Brewmaster Challenge – zwycięzca Viking Brewmaster Challange. Grodziskie nieco nietypowe, bo z dodatkiem soku jabłkowego, suszonych śliwek, herbaty lapsang oraz świeżych malin.

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/65732314_2279189345460200_2499346253859520512_o.jpg?_nc_cat=102&_nc_oc=AQnOUsfoavwz3-RZwjydsfR1iLCzhsEXW6TjiB-v_H03yIYRWy_NokmHPYYLWaQTZCHyx2Ux5-3A9Ghlf1CX4xvB&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=fe37f12790c8b3fd12ce9829aac3365a&oe=5DA4A512etykieta Piwa Grodziskiego z Jana Olbrachta

O samym piwie można pisać długo. Jednak dużo ważniejsza jest jego przesłanie. Dochód z tego piwa jest przeznaczony na rehabilitację Michała, piwowara browaru Jan Olbracht, który uległ poważnemu wypadkowi komunikacyjnemu. Pieniądze zebrane ze sprzedaży piwa zostaną przeznaczone na jego rehabilitację.

sk-1024x641.jpgpremiera zwycięskiego Piwa Grodziskiego, zdjęcie: Paweł Leszczyński

Warto wypić Piwo Grodziskie za zdrowie Michała. Nie tylko w przenośni, ale i całkiem dosłownie. Piwo można znaleźć w dobrych pubach i multitapach w całej Polsce. Trafi także do butelek.

Relacja z konkursu Viking Brewmaster Challenge 2018

Na festiwalu Się Pomaga

Idea pomocy bliźnim nie jest obca fanom piwa (więcej w artykule: Piwo charytatywnie). Także Piwny Klub i Lotne Festiwale Piwa postanowiły dołączyć do zacnego grona osób, które niosą pomóc.

Na Lotnych Festiwalach Piwa w Gliwicach i Warszawie na scenie zorganizowano zbiórki pieniędzy dla potrzebujących dzieci. Organizatorzy zwrócili się do fundacji Się Pomaga z prośbą o pomoc w zbiórce. To fundacja wyznaczyła osoby najbardziej potrzebujące i zadbała o to, by pieniądze trafiły bezpośrednio do nich. Na scenie licytowano więc gadżety i zestawy piwne, które przekazały browary oraz organizatorzy.

IMG_6637.jpgLotny Festiwal Piwa – osoby, które wsparły zbiórkę, zdjęcie: Piwny Klub

Fani piwa okazali się szczodrzy. W ten sposób dla maluchów w potrzebie: Ignasia i Karolinki zebrano ponad 10 tysięcy złotych.

Piwo łączy, a czasem także pomaga. To bardzo budujące, że tak wiele osób chce otworzyć swoje serca na potrzebujących. Z pewnością takich akcji będzie jeszcze więcej.

The post Piwo, które pomaga appeared first on Kraftmagia.

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.