Skocz do zawartości

Prośba o opinie o tych ofertach


Muchor

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, drodzy piwowarzy!

 

Zacząłem swoją przygodę z piwowarstwem kilka miesięcy temu, naturalnie na razie tylko rozcieńczam brewkity - ale oczywiście, chodzi mi po głowie coraz mocniej własne zacieranie. I chciałbym Was prosić o ocenę (co jest na plus, a co na minus) takich trzech ofert:

 

1. https://allegro.pl/oferta/kociol-warzelny-15l-pompa-oneconcept-s-93-8101385740 - 780 zł

 

2. https://www.olx.pl/oferta/kociol-warzelny-do-piwa-CID628-IDAsYjN.html#bf5a1f2398 - 650 zł

 

3. https://www.olx.pl/oferta/kociol-warzelny-mini-browar-do-piwa-CID628-IDAdZFZ.html#62f2bbcf2c - 800 zł

 

Ad 1 - to jest niewielki kociołek - ale akurat jedna warka z niego to by była skrzynka piwa. Ale za to ma pompę cyrkulacyjną.

 

Ad 2. To mi wygląda na dobrą ofertę (naturalnie zakładając, że wszystko jest sprawne).

 

Ad 3. Ten także to chyba nie jest zła oferta, największy kociołek z nich wszystkich.

 

Oferty nr 2 i nr 3 nie mają pompy cyrkulacyjnej, ale po pierwsze chyba nie nazbyt trudno ją dołożyć, a po drugie to nie wiem, na ile to jest istotne?

 

Nastawiałem się raczej na jakiś prosty kociołek do pasteryzacji (tzw. z Lidla) - i ewentualnie zacieranie w worku (BIAB). Nie dysponuję zbyt dużą kasą obecnie i pewnie opcja powolnego dokładania różnych rzeczy bardziej by mi odpowiadała.

 

Będę wdzięczny za Wasze opinie - czyli, w języku Szekspira - thank you from the mountain.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie rozważałbym 15l 

15 to tylko teoria. Tyle gotujesz, a potem tracisz litr na osady po gotowaniu, kolejny po fermentacji, jeszcze jeden przy chmieleniu na zimno...

Ja uzywam tego z oferty nr2, z dołożona pompką. Pompka sprawia, ze uzyskana do gotowania brzeczka jest klarowniejsza. Dla mnie optymalnie jest wlaczyc cyrkulację, a w trakcie zacierania trzy, cztery razy przemieszac zacier.

Wowczas klarowność i wydajność są OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz 15 litrowego. Za mała pojemność nawet jak na małe warki. Robię 12 litrowe, ale od czasu do czasu zrobię większą, wiec tutaj byłby już problem. Koszt pompki to 80 zł z Aliexpressu.

Dwójka i trójka to to samo tylko jest inny wygląd sterownika. Jak fotohobby kupiłem używaną dwójkę. Dołożyłem pompkę plus wężyki i szybkozłączki (szybkozłączki nie są konieczne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.