Skocz do zawartości

Kwaśny smak piwa po chmieleniu na zimno


Matii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym prosić o poradę w kwestii chmielenie na zimno. Uwarzyłem w zeszłym tygodniu AIPA 27l z zacieraniem 66' - 45 min i 72' - 30 min, do tego podczas gotowania brzeczki dodałem 100g Cenntenial i 50g Citra. Po fermentacji burzliwej zeszło z 15BLG do około 4,5 na drożdżach S04 ( temp. piwa oscylowała wokół 18-19'), po przelaniu na cichą czekałem jeszcze trzy dni i wrzuciłem chmiel na zimno w ilości Citra 50g i Lemon drop 50g. Piwo w smaku przed chmieleniem na zimno super, wyraźna goryczka i przyjemny aromat, natomiast dwa dni po chmieleniu na zimno piwo w aromacie bez zarzutów jednak w smaku jest wyczyuwalny leki smak kwaśny, nie jakoś bardzo intensywny. Czy jest możliwość by to chmiel wniósł takie aromat czy raczej zakażenie ( choć wygląd piwa i jego smak na to nie wskazuje). Z góry dzięki za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Jancewicz napisał:

 

Czy to czasem nie od tego chmielu?

Stąd właśnie moje pytanie czy chmiel może wnieść aż tak dużo, nie tyle co armatu a smaku do piwa w tym przypadku kwaśnego. Nie ukrywam że pierwszy raz używam tego chmielu. W przypadku poprzednich warek i chmielenie ich na zimno nie miałem ani razu takiej sytuacji pomimo użycia większej ilości chmielu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Mati040493 napisał:

Stąd właśnie moje pytanie czy chmiel może wnieść aż tak dużo, nie tyle co armatu a smaku do piwa w tym przypadku kwaśnego. Nie ukrywam że pierwszy raz używam tego chmielu. W przypadku poprzednich warek i chmielenie ich na zimno nie miałem ani razu takiej sytuacji pomimo użycia większej ilości chmielu. 

 

Ja go nie używałem ale gdzieś wyczytałem, że jest mega cytrynowy; chmielenie na zimno jest wyczuwalne również w ustach, nie tylko w nosie, ma więc wpływ na smak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chmiel Ci kwaśności nie wniesie, ale możliwe, że aromaty cytrynowe oszukują mózg i masz skojarzenie ze smakiem kwaśnym, podczas gdy naprawdę to tylko aromat/smak cytryny. 

 

Analogiczna sytuacja np. do weizenów, które nie są słodkie, ale się takie wydają być przez bananowe estry. 

Edytowane przez Oskaliber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z chmielem LemonDrop nie byłbym taki pewien efektów. Kupiłem jakiś rok temu w znanym wrocławskim sklepie internetowym i przeżyłem spore rozczarowanie (granulat). Chmiel mimo tego co opisywali ludzie nie wniósł niczego do aromatu i smaku (100g!!!) - zdaje się, że to zależy od partii - może moja była po prostu słaba. Pamiętam, że było to moje największe rozczarowanie. Zazwyczaj kosz na śmieci po utylizacji chmielu pachnie tak, że żal wyrzucać. W tym przypadku nie czuć było niczego. 

Jeśli jednak partia chmielu była ok to stawiam na wrażenia węchowe i mózg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.