Skocz do zawartości

chłodnica do destylatu


Belzebub

Rekomendowane odpowiedzi

Nie robiłem tego, ale Twój pomysł podoba mi się. Trzeba by poświęcić chyba więcej czasu na czyszczenie i sterylizowanie takiego układu. Tradycyjna metoda jest według mnie lepsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robiłem tego, ale Twój pomysł podoba mi się. Trzeba by poświęcić chyba więcej czasu na czyszczenie i sterylizowanie takiego układu. Tradycyjna metoda jest według mnie lepsza

no niby tak, tylko i tu i tu rurka, w jednym wypadku brudzi się na zewnątrz w innym wewnątrz, a czyścić mozna poprzez przepuszczenie detergentu i płynu do sterylizacji.

Zastanawiałem się nad wydajnoscią etgo układu, jednak destylat płynie inaczej :).

Obawiam się, ze chłodzenie w przepływie może powodowac większe zużycie wody, choć powierzchnia chłodzenia jest relatywnie (w porównaniu z pojemnością pojemnika) duża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do czyszczenia chłodnicy po takim użyciu to jeśli się to zrobi zaraz po zabiegu to nic nie powinno się stać. Słyszałem też o zamykaniu w tak używanej chłodnicy jakiegoś płynu (chyba z sodą kaustyczną czy pirosiarczanem). Po prostu korek na wejsciu i wyjściu a w środku "zabijacz bakterii" i nic nie ma prawa tam się rozwinąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do czyszczenia chłodnicy po takim użyciu to jeśli się to zrobi zaraz po zabiegu to nic nie powinno się stać. Słyszałem też o zamykaniu w tak używanej chłodnicy jakiegoś płynu (chyba z sodą kaustyczną czy pirosiarczanem). Po prostu korek na wejsciu i wyjściu a w środku "zabijacz bakterii" i nic nie ma prawa tam się rozwinąc.

Taa... dzisiaj mieliśmy dyskusję bo w lato zaczyna nam w laboratorium kwitnąć na zielono woda redestylowana i roztwory tiosiarczanu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BNP własnie wiem, że może rewelacji nie ma, ale kto wie..

pewnie będę musiał ograniczyć przepływ, żeby nie szło za szybko.

Co do średnicy rurki to można sprawdzić, ale długość niemożliwe, bo zwój zamknięty jest w puszce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Belzebub

To nie możliwe by taka chłodnica wychłodziła ci brzeczkę.

ja swą zanurzeniową koło 3m miedzi fi jak pamiętam 14mm przerobiłem na przepływową i nie dawała rady wychłodzić brzeczki w rozsądnych przepływach.

Tak więc lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BNP własnie wiem, że może rewelacji nie ma, ale kto wie..

pewnie będę musiał ograniczyć przepływ, żeby nie szło za szybko.

Co do średnicy rurki to można sprawdzić, ale długość niemożliwe, bo zwój zamknięty jest w puszce.

Nie da rady zrobić tego w sensowny sposób. Wnikanie ciepła przy wolnym przepływie jest bardzo słabe. Płytowe wymienniki o powierzchni wymiany ciepła 10x większej niż 12m rurka fi 14mm ledwo dają radę schłodzić brzeczkę do 40°C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żadna laboratoryjna chłodnica szklana nie da rady z rozsądnym przepływem brzeczki. Po za tym trzeba uwzględnić to że brzeczka sobie cały czas powoli sama stygnie. I to może powodować przy 80°C DMS a przy 30°C infekcje. O tym też należy pamiętać że my powoli sobie przepływowo chłodzimy a tam w kotle powoli stygnie i się mogą tam mało fajne rzeczy dziać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żadna laboratoryjna chłodnica szklana nie da rady z rozsądnym przepływem brzeczki. Po za tym trzeba uwzględnić to że brzeczka sobie cały czas powoli sama stygnie. I to może powodować przy 80°C DMS a przy 30°C infekcje. O tym też należy pamiętać że my powoli sobie przepływowo chłodzimy a tam w kotle powoli stygnie i się mogą tam mało fajne rzeczy dziać.

Dlatego, między innymi na naszej wiki, można przeczytać że brzeczka powinna się cały czas gotować w czasie chłodzenia chłodnicą przepływową, to jednak spore wyzwanie dla sprawności chłodnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo postarać się skopiować jakieś ciekawe rozwiązanie fabryczne, np takie: http://www.northernbrewer.com/brewing/brewing-equipment/wort-chillers/counterflow-chillers/chillzilla.html, albo bardzo ciekawe z płytowego wymiennika ciepła: http://www.northernbrewer.com/brewing/brewing-equipment/wort-chillers/counterflow-chillers/chillzilla.html, według opisu schładza od wrzenia (w przybliżeniu) 38 litrów piwa w ciągu 5 minut, zużywając 100l wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

Dałeś te same linki ....

Gratuluje niebywałej wręcz spostrzegawczości.

Po pierwsze - powtórzył się tylko jeden link. Po drugie - post mój i Alkosa dzieli jakieś 30 sekund, nietrudno więc domyślić się skąd ta powtórka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś wykorzystywał moze chłodnicę (taką samoróbkę - pojemnik ze spiralą) do destylacji z przeznaczeniem do browaru ?

Brzeczka płynie rurką do fermentatora a chłodzi ją przepływająca przez pojemnik woda ?

Ja zbudowałem taką chłodnicę przeciwbieżną. Woda przepływa w wężu gumowym w górę, w odwrotnym kierunku zpływa brzeczka w rurce miedzianej w środku gumowego węża: http://www.piwo.org/forum/t1353-Chlodnica-przeciwbiezna.html

 

Kliknij na poszczególne zdjęcia żeby je powiękrzyć.

 

 

balllocks016.th.jpg

balllocks017.th.jpg

balllocks018.th.jpg

balllocks019.th.jpg

balllocks019.th.jpg

balllocks021.th.jpg

balllocks022.th.jpg

balllocks023.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Gratuluje niebywałej wręcz spostrzegawczości.

Po pierwsze - powtórzył się tylko jeden link. Po drugie - post mój i Alkosa dzieli jakieś 30 sekund, nietrudno więc domyślić się skąd ta powtórka.

Nie miałem na myśli powtórki linków w postach Twoim i Alkosa, a tylko i wyłącznie Twój post:

 

Albo postarać się skopiować jakieś ciekawe rozwiązanie fabryczne, np takie: http://www.northernbrewer.com/brewing/brewing-equipment/wort-chillers/counterflow-chillers/chillzilla.html ,

 

 

albo bardzo ciekawe z płytowego wymiennika ciepła: http://www.northernbrewer.com/brewing/brewing-equipment/wort-chillers/counterflow-chillers/chillzilla.html ,według opisu schładza od wrzenia (w przybliżeniu) 38 litrów piwa w ciągu 5 minut, zużywając 100l wody.

Jak na mój gust to są dwa linki do tej samej strony, natomiast z tresci posta wynika że powinny być do różnych produktów.

Przepaszam jesli moja spostrzegawczośc uraziła Twoje ego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żadna laboratoryjna chłodnica szklana nie da rady z rozsądnym przepływem brzeczki. Po za tym trzeba uwzględnić to że brzeczka sobie cały czas powoli sama stygnie. I to może powodować przy 80°C DMS a przy 30°C infekcje. O tym też należy pamiętać że my powoli sobie przepływowo chłodzimy a tam w kotle powoli stygnie i się mogą tam mało fajne rzeczy dziać.

Dlatego' date=' między innymi na naszej wiki, można przeczytać że brzeczka powinna się cały czas gotować w czasie chłodzenia chłodnicą przepływową, to jednak spore wyzwanie dla sprawności chłodnicy.[/quote']

Ale o co kaman ?

JAk się chłodzi zanurzeniową w garze to nie ma DMS i infekcji a jak chłodzi się samo z siebie to już sie mogą pojawić ???

 

 

 

a tak off top a myśłał ktoś o chłodzeniu brzeczki lodem.

Myślałem o dwóch metodach :

1. chłodzenie lodem z przegotowanej wody dodanym bezpośrednio do brzeczki (przy czym trzeba uwzględnić tą ilość wody przy wysładzaniu/gotowaniu - może spaść wydajność).

2. chłodzenie zamrożonymi butelkami PET ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.