Jump to content
Mateusz Puślecki

Mistrzostwa Polski Piwowarów Domowych 2020 - 28-31 maja

Recommended Posts

Cześć.

Sonduję niewielkie zmiany w przyszłorocznych Mistrzostwach. Cobyście powiedzieli na 2-3 otwarte i szerokie kategorie, które byłyby poza Pucharem PSPD, ale brałyby udział w wyborze Grand Championa? )

Cześć,

myślę, że tego typu urozmaicenie jest ok. Jeżeli dobrze rozumiem chodzi o kategorie tak szerokie, że nie objęte żadnym opisem stylu o charakterze oficjalnym. Na moim przykładzie mam w planach belgijskie ale i część tego piwa będę leżakował z płatkami dębowymi - w normalnych kategoriach w zasadzie nie ma na takie coś stylu, nuty 'dębowe' w belgijskim ale mogą być wadą itp. Jeżeli jednak byłaby kategoria wooden aged ale można spodziewać się ciekawych interpretacji z różnymi stylami bazowymi:) Wydaje się jednak, że podstawą takiego podejścia będzie opis stylu, który da możliwość puszczenia wodzy fantazji i jednocześnie pozwoli sprawiedliwie piwa oceniać - zadanie trudne, ale chyba wykonalne :)

To może w przyszłej edycji jedna taka kategoria będzie Ok. Testowo, jak zostanie dobrze przyjęta przez piwowarów i nie przysporzy problemow sędziom to w kolejnych edycjach można rozważyć zwiększenie.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Kategorie pół-otwarte typu kwaśne z owocami, czy totalna samowolka jak świąteczne, bądź pastry beer?

W dniu 3.07.2019 o 09:24, Mateusz Puślecki napisał:
W dniu 3.07.2019 o 00:22, Maryh napisał:

Za mało danych, żeby zająć jakiekolwiek stanowisko.

Z opisem stylu lube bez (jeszcze nie wiem, zastanawiam się) np. wariacja na jakiś temat

Mateusz, to nadal za mało danych. Może to dobra opcja a może beznadziejna. Nie dowiemy się dopóki nie otworzysz kartonu z żywym lub martwym kotem.

Dla mnie to niepotrzebne mieszanie w sprawdzonej formule. Rok temu raczej przeważały głosy, że nowa formuła nie podeszła, więc nie wiem po co na siłę kombinować zamiast zostać przy tym, co od lat jest przejrzyste i bardzo dobrze przyjmowane. 

Edited by Oskaliber