Skocz do zawartości

Zlaczka skrecana


Marchelli

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przerabial ktos takie cos, zamowilem wezownice do hermsa, ktora przyszla z takimi zlaczkami.skrecanymi, i w srodku sa 2 pierscienie uszczelniajace do skrecania czy jakos tak.

Ogolnie znam zasade jak to skrecic, ale zawsze mialem do vzynienia tylko z jednym pierscieniem, a tu sa 2 takie jak widac na zdjeciu. Czy mam je uzyc obydwa? Najpierw ten wyzszy stozkiem do wewnatrz, i pozniej ten niski jako docisk?DSC_0223.jpg

 

Wysłane z mojego H9436 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aliexpress widzę :D też miałem zagwozdke. Ogólnie kolejność zakładania na nieuzbrojony wąż jest taka: nakrętka kontrującą, później na wąż naciagasz większy pierścień stożkiem w kierunku zakuwanej części węża, później dajesz mały pierścień analogicznie jak wyzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.06.2019 o 20:12, Marchelli napisał:

 

Witam, przerabial ktos takie cos, zamowilem wezownice do hermsa, ktora przyszla z takimi zlaczkami.skrecanymi, i w srodku sa 2 pierscienie uszczelniajace do skrecania czy jakos tak.

Ogolnie znam zasade jak to skrecic, ale zawsze mialem do vzynienia tylko z jednym pierscieniem, a tu sa 2 takie jak widac na zdjeciu. Czy mam je uzyc obydwa? Najpierw ten wyzszy stozkiem do wewnatrz, i pozniej ten niski jako docisk?

 

Zamień pierścienie oringami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.oring.pl/

 

Oringi super sprawdzają się tam, gdzie coś często demontujemy, przykładowo wylewkę w mlt. Nie musimy nawet odkręcać nakrętki, wyciągamy po prostu rurkę. Wielkość oringów dobieramy do wielkości złączki i rurki.

 

W przypadku wężownicy w hlt wykorzystaj jednak pierścienie zgodnie z podanym wyżej przeze mnie prawidłowym sposobem montażu.

Wężownicy w hlt nie ma potrzeby demontować i będzie to solidne wykonanie.

Poniższy schemat wyjaśnia celowość zastosowania dwóch pierścieni.

sposob_montazu_ang.jpg.1aa26ea5ceefb67f94370594937d3ed0.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.