Jump to content

Pompa plus mieszadło razem


Artur Ozi
 Share

Recommended Posts

Czy ktoś używał tych beżowych pompek na 12V z ali do zasysania spod faszywego dna równocześnie z pracującym mieszadłem? Czy te pompki dadzą radę pracować z zawiesiną brzeczki i mąki jaka niechybnie przejdzie przez fałszywe dno podczas mieszania? W chwili obecnej posiadam dwa mieszadła zrobione za tzw. flaszkę, silnik wycieraczek z odzysku a garniec jest podgrzewany od spodu. Chciałem sobie z tej kadzi zaciernej zrobić zacierno filtracyjną przez dodanie FD ale boję się przypalania mąki pod takowym... Wiem, że w sumie uzywając pompki mieszadło nie jest właściwie potrzebne i brzeczka odfiltruje się na młócie podczas recyrkulacji, ale skoro już mam mieszadła to żal, zeby stały odłogiem :)

Link to comment
Share on other sites

Mam akurat wersje nierdzewna na 230V, ale konstrukcja ta sama tylko wieksza przestrzen. Nie ma szans aby pompować nią muł, a tą malutką to juz w ogole. Mam FD Ikea, wiec praktycznie nie zasysa łuski, ale po zakończeniu wygrzewu (mieszam do samego konca) zasysa troche. Najlepiej wtedy kilkukrotnie wylaczyc pompe tak jak jest np. w algorytmie Ardbira. Gdybys probowal wymusic pompowanie mułu, to sie zabetonuje w pompie i ratuje ją tylko magnetyczne sprzeglo, bez niego by stanela i sie spalila.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.