Jump to content
Alexy

Sprzedam browar - Braumeister, lodówka, krany, etc.

Recommended Posts

Drogie piwowarki, drodzy piwowarzy!

Ze sporym smutkiem przychodzi mi podjąć decyzję o sprzedaży mojego domowego browaru. Niestety obowiązki dnia codziennego nie dają mi okazji do warzenia mojego ukochanego trunku, a sprzęt stoi i się kurzy... Zatem męska decyzja podjęta - wystawiam browar na sprzedaż. Sprzęt jak sami widzicie pierwsza liga, nie zniszczony i w pełni sprawny. Zapraszam na PW w razie pytań! 

Odbiór najlepiej osobisty - mieszkam w Żyrardowie, w Warszawie bywam raz w tygodniu. Mniejsze graty mogę wysłać paczkomatem, ale większe to tylko odbiór osobisty - chyba, że wymyślimy jakieś inne dobre rozwiązanie :)

Na ten moment sprzedaję tylko na piwo.org bo chciałbym aby dobry sprzęt trafił do dobrych ludzi, którzy wiedzą co z nim zrobić! :) 

Oto lista co jeszcze mam, będę wykreślał na bieżąco:

1) Braumeister 20L z nowym sterownikiem - cena 4300zł 4700zł
2) Krany Intertap - forward seal - cena 220zł 230zł/ szt 
3) Kegi Cornelius zostały 2 szt za 170zł
6) Butla CO2 4l - 170zł
9) Kran forward seal z Aliexpress klon Perlick - 150zł
20) Kapslownica Greta - 33zł 40zł

SPRZEDANE:

3) gnotek 1szt / mule18 1szt /  Jagr 3szt - Keg Cornelius

4) mirek1g - Śrutownik walcowy Brewferm - 390zł

5) Mikigu - Reduktor CO2 ODL - podwójny - 290zł

7) Marcin Skwira - Lodówka fermentacyjna Candy CFO 150 - cena 250zł

8 ) Mibor - pH metr VOLTCRAFT PHT-01 ATC, 0 do 14 pH - 150zł

10) Marcin Skwira - Mieszadło magnetyczne - 100zł 120zł20)

11) mirek1g - Butla 0,75l z reduktorem - 120zł

12) Woitas - Chłodnica zanurzeniowa - 100zł

13) bart3q - Różne końcówki do kegów - 100zł

14) buk0 - Sterownik temperatury Inkbird ITC-308 z długą sondą - 100zł

15) Piwniczka Jerzego Refraktometr - 80zł

16) Woitas - Garnek 30l emalia - 60zł

17) leonzn - Kolba 2l z szeroką szyjką - 50zł

18) Piwniczka Jerzego - Suszarka do butelek z myjką - 50zł

19) buk0 - Opaska grzewcza na fermentor - 40zł

21) leonzn - Rurka do pobierania próbek - 20zł

22) Mibor 1szt / Jagr 2szt- Nowe uszczelki do kega - 3 komplety - 10zł za jeden

23) Mibor 1szt / mirek1g 1 szt - Kraniki picnic -10zł za szt

24) Marcin Skwira - Dokładny areometr uniwersalny ze skalą Ballinga 0-35° ( Alla France) + szeroka tuba do próbek - 20zł

25) Mibor - Kapsle białe 150+ szt - 5zł

26) buk0 - Ekstrakt suchy słodowy jasny - puszka 0,6 kg barwa 30 - 60 j.EBC  - 10zł

27) leonzn - Rurka fermentacyjna - 3szt - 5zł za wszystkie (nieużywane)

Sprzedaję:

1) Braumeister 20L z nowym sterownikiem - cena 4300 4700

Mój ulubiony kociołek. Niemiecka solidność, powtarzalność warek, przyjemność pracy z nim. Zakupiony w Browamatorze w 14/09/2017, zatem ma jeszcze 3 miesiące gwarancji. Bardzo zadbany, czyszczony starannie po każdej warce, także pompa. Uwarzyłem na nim około 10 warek, także niewiele. Wydajność jaką uzyskiwałem to zawsze ponad 80%. POLECAM! To zupełnie inna liga niż chińskie garnki zacierno-warzelne. Kosztowny, to fakt, ale wart każdej złotówki. 
Jeśli nabywcą będzie osoba mieszkająca +/- 150km od Warszawy, to mogę zaoferować weekendową podwózkę sprzętu do domu oraz, jakby kupujący sobie życzył, wspólne odpalenie i pokazanie co i jak robić aby było jak trzeba.

https://shop.speidels-braumeister.de/en/20-50-Litre-Braumeister/20-litre-Braumeister

spacer.png

spacer.png

2) Krany Intertap - forward seal - cena 220zł 230zł / szt

Super krany do domowego kegeratora. Pierwsza klasa wykonania, nic nie cieknie, chodzą delikatnie, nie pienią piwa. Ideał. Używałem je w sumie bardzo niedługo - może każdy obsłużył 1-2 kegi. Wszystko ze stali nierdzewnej, także tylna tuleja.

http://brulosophy.com/2017/01/12/intertap-forward-sealing-faucets-product-review/

spacer.png

3) Kegi Cornelius 7 szt - 170zł/szt (120zł keg bez górnej gumy)

Co tu dużo pisać - klasyka do kegeratora. Zadbane, po każdej partii piwa dokładnie myte. Co 2-3 warki rozkręcane i myte w NaOH. Nowe uszczelki. Jeden keg nie ma górnej gumy - ale jest w pełni sprawny jak idzie o trzymanie ciśnienia i zawory.

spacer.png

6) Butla CO2 4l - 170zł

Działała bez zarzutu z powyższym reduktorem jako mój główny zbiornik CO2 w lodówce z kegami.

spacer.png

Używałem go do wyszynku piwa z mobilnego kegeratora. Dobry kran, wszystko działa. Może nie ta przyjemność obsługi co Intertap ale robi to co do niego należy.

spacer.png

20) Kapslownica Greta - 33zł 40zł

Mało używana, bo po pierwszych warkach przesiadłem się na kegi.

spacer.png

Edited by Alexy

Hej wezmę 3 kegi cornelius Sulejówek pod Warszawą oraz 3 komplety uszczelek po 10zl

Edited by Jagr

Cześć jestem zainteresowany termostatem. Jakiej długości jest sonda? Musi być cała zanurzona w brzeczce czy bez problemu może wystawać? Czasem fermentuję w 15 litrowych wiadrach i jestem ciekaw czy wtedy nie będzie wystawać dużo poza pokrywę. 

buk0 - sonda ma dokładnie 30cm. Nie, nie musi być cała zanurzona - u mnie zanurzona była może jakaś 1/3. Termometr zainstalowany jest na samym jej końcu.

rezerwuje

21) Rurka do pobierania próbek - 20zł

27) Rurka fermentacyjna - 3szt - 5zł za wszystkie (nieużywane)

Aktualizacja - Dla chętnego na mojego Braumeistera, jeśli będzie to osoba mieszkająca +/- 150km od Warszawy, to mogę zaoferować weekendową podwózkę do domu oraz jakby nabywca sobie życzył wspólne odpalenie i pokazanie co i jak robić aby było jak trzeba.

1 sztuka jest jeszcze wolna (1 sprzedany, 5 zarezerwowanych - jakaś szansa, że wrócą, ale póki co zaklepane)

Witam :)
Chciałbym zarezerwować
3) KEG
23) Kraniki picnic

Jeśli się dogadamy żeby została nadana paczka...

Pozdrawiam
Jacek

Aktualizacja - wróciły 2 kegi na stan, kolega zrezygnował. Kto pierwszy ten... :)\

I z okazji nadchodzących upałów lekka obiżka ceny Braumeistera - nowa cena 4300 zł, butli CO2 4l - nowa cena 170zł, oraz kapslownicy Greta - nowa cena 33zł.

Edited by Alexy

@Piotr Stępień: Lodówka ma wypięty termostat aby można było nią sterować sondą mierzącą temperaturę fermentacji. Pracuje w dowolnym zakresie od 0C do temperatury pomieszczenia.  Robiłem w niej lagery, robiłem cold-crash w temperaturze 1C, nie ma problemu.

Aktualizacja co jeszcze mam dostępne w pierwszym poście.

Nowe ceny za mieszadło (100zł) i krany Intertap (220zł).

Ostatnia szansa na piwo.org, zanim to co jeszcze mi zostało trafi na Allegro/OLX :)

Podbijam wątek - zapraszam do (lekkich) negocjacji.

To co jeszcze mam:

1) Braumeister 20L z nowym sterownikiem - cena 4300zł 4700zł
2) Krany Intertap - forward seal - cena 220zł 230zł/ szt 
3) Kegi Cornelius zostały 2 szt za 170zł
6) Butla CO2 4l - 170zł
20) Kapslownica Greta - 33zł 40zł

Edited by Alexy

Chciałbym zarezerwować 1 KEG Cornelius z gumą i kompletem głowic jeżeli jeszcze jest

Czy jest szansa odebrać w Warszawie?